AKCE A UDÁLOSTI‎ > ‎Pozvánky‎ > ‎

Largo Desolato Václava Havla 3. března 2015 v 20:30

přidáno: 23. 2. 2015 13:57, autor: Redakce CSMPF   [ aktualizováno 10. 9. 2015 5:42 ]
3. představení v rámci "Champ Libre" společnosti Libre d'Esprit! Stejně tak jako předtím i nyní mají členové naší asociace možnost levnějšího tarifu 16€ nebo 10€ pro skupinu o 9 lidech a více. Rezervace ne tel. čísle 06 74 94 89 27 nebo na reservation@libredesprit.net.


Praktické informace
Royale Factory
 2, rue Jean Houdon
 78000 VERSAILLES
Vstupné: 20 €, 16 € – zlevněná cena pro členy ČSMPF


Largo Desolato Václava Havla
Hlavní postavou hry Largo Desolato je doktor filozofie Leopold Kopřiva, proti své vůli vmanévrovaný do role hrdiny, jímž ve skutečnosti není. Jeho bohatá politická a spisovatelská činnost z něj udělala představitele demokratických sil; u nepřátel, tajných policistů, figuruje jako podvratný živel podezíraný z protistátní činnosti. Obě strany v něm vidí pouze hlasatele idejí, nikoliv člověka. Leopold Kopřiva má pocuchané nervy, sám se chvíli považuje za hrdinu, chvíli za zbabělce a pomalu ztrácí svou vlastní identitu. Špehýrkou ve dveřích neustále vyhlíží, zda už ho nejdou zatknout. Musí přijímat časté návštěvy, které ho znervózňují a přivádějí do ještě větší izolace. Jedni ho nutí k dalším politickým gestům, jiní chtějí, aby podepsal prohlášení, který by ho zbavilo rizika dalšího zatčení, avšak za cenu popření že on je "ten" Kopřiva, tedy za cenu vzdání se vlastní identity. Situaci mu komplikují i ženy v jeho blízkosti (nevěrná družka, nepříliš duchaplná přítelkyně a mladičká obdivovatelka).
Režisér: Nikson Pitaqaj
Hrají: Henri Vatin, Lina Cespedes, Yan Brailowsky, Zachary Lebourg, Anne-Sophie Pathé, Marc Enche, Elise Pradinas
Nejste členy asociace a rádi byste se jím stali? Vyplňte tedy přihlášku zde! Po jejím vyplnění stačí zaplatit asociační poplatek a poslat nám přihlášku na uvedenou e-mailovou adresu v odkazu.

Comments