AKCE A UDÁLOSTI‎ > ‎Pozvánky‎ > ‎

ČSMPF vás zve na filmový festival Czech IN 9.-16.2017

přidáno: 18. 5. 2017 5:45, autor: Redakce CSMPF   [ aktualizováno 22. 5. 2017 5:00 ]
https://sites.google.com/a/csmpf.com/www/udalosti-a-akce/nadchazejici-akce/_draft_post-1/Fest2017def.jpg
ČSMPF Vás srdečně zve na 

FILMOVÝ FESTIVAL CZECH IN,

který se bude konat od 9. do 16.června 2017 v Paříži.

Asociace ČSMPF je hrdým partnerem festivalu 
českého a slovenského filmu 
a partnerem projekce filmu Nikdy nejsme sami 13.června 2017!Filmový festival Czech-In představí od 9. do 16. 6. 2017 ve francouzské metropoli už počtvrté od roku 2009 výběr toho nejlepšího z nejnovější české a slovenské filmové produkce.

Ze 75 českých a 43 slovenských celovečerních a dokumentárních filmů, vyprodukovaných v uplynulém roce, uvidí pařížské publikum celkem patnáct titulů (program naleznete pod článkem), z nichž sedm ve francouzské premiéře, včetně zahajovací Ledové báby oceněné za nejlepší scénář na Festivalu Tribeca 2017.

Snímek Učitelka Jana Hřebejka, uváděný letos v selekci Cannes Ecrans Junior, bude filmovou přehlídku uzavírat za přítomnosti režiséra. Czech-in exkluzivně uvede mj. i poslední film režiséra Jana Němce, enfant terrible české nové vlny, Vlk z Královských Vinohrad a úspěšný slovenský koprodukční snímek Rudý kapitán Michala Kollára.

Jako pocta k 85. výročí narození oscarového režiséra Miloše Formana jsou na program zařazeny filmy Amadeus a Přelet nad kukaččím hnízdem. Celkem bude v kině l’Entrepôt, které stojí nedaleko Montparnassu na jihu Paříže, ke zhlédnutí na patnáct dlouho- a krátkometrážních snímků a dokumentů a také film pro děti od první dámy české animace Hermíny Týrlové Ferda Mravenec.

K festivalu patří už tradiční spolupráce se studenty z proslulé pražské filmové školy FAMU, kteří i letos představí své filmy. V předvečer zahájení festivalu se setkají v Českém centru Paříž se zástupci francouzské filmové školy La Fémis na debatě o paralelách a rozdílech v přístupu k tvorbě a výuce na obou školách. O nejlepším snímku festivalu rozhodnou svými hlasy diváci.

„Návštěvnost festivalu se ročník od ročníku zvyšuje. Doufáme, že tak tomu bude i letos, a že se nám podaří dostat ještě lépe Czech-In do povědomí francouzského publika. Další etapou po festivalu je přenesení maximálního počtu filmů, které festival od svého založení uvedl, a které nejsou ve Francii v kinodistribuci, na VOD platformu tak, aby se na ně mohli podívat i diváci po celé Francii.“ říká Markéta Hodoušková, ředitelka Czech-in festivalu.

Festival Czech-In, který si klade za cíl propagovat českou a slovenskou kinematografii ve Francii, letos finančně podpořil Státní fond kinematografie, Ministerstvo kultury ČR a Ministerstvo zahraničních věcí ČR. Záštitu nad ním už počtvrté převzal velvyslanec České republiky ve Francii.

Na čtvrtý ročník Czech-in festivalu lze finančně přispět v rámci crowdfoundingové kampaně na Kisskissbanbank.

Celý program a více informací najdete na czech-in-film-festival.fr

Kontakt : Markéta Hodoušková, email: czech.in.festival@gmail.com, Tel: +33675689583

PROGRAM:
8/6 - Debata
9/6 - Bába z ledu (Bohdan Sláma)
10/6 - Krátkometrážní filmy FAMU
       - Vlk z Vinohrad (Jan Němec)
11/6 - Ferda Mravenec
       - Přelet nad kukaččím hnízdem (Miloš Forman)
12/6 - Normální autistický film (Miroslav Janek)
       - Zpověď zapomenutého (Petr Václav)
13/6 - Nikdy nejsme sami (Petr Václav) - ČSMPF je partner projekce filmu (odkaz na profil filmu zde a na facebookovou událost zde)
14/6 - Rudý kapitán (Michal Kollár)
15/6 - Amadeus (Miloš Forman)
16/6 - Učitelka (Jan Hřebejk)
https://sites.google.com/a/csmpf.com/www/udalosti-a-akce/nadchazejici-akce/csmpfvaszvenafilmovyfestivalczechin9-162017/Program-vyplneny.jpg

Text: Markéta Hodoušková / Úpravy: Jana Sergio
Comments