AKCE A UDÁLOSTI‎ > ‎

Česká hospoda

PŘIJĎTE NA ČESKOU HOSPODU!
kdy: každý první čtvrtek v měsíci
kde: místo bude upřesněno pro každou akci zvlášť´

„Česká hospoda“ jsou volná setkání, přístupná komukoli, inzerujeme je vždy několik dní předem prostřednictvím facebooku ČSMPF a ostatních skupin sdružujících Čechy ve Francii na Facebooku, e-mailové konference Petite Prague (více v sekci Odkazy).

https://sites.google.com/a/csmpf.com/www/udalosti-a-akce/ceska-hospoda/20161006_210624.jpg
Pověřený člen asociace vždy pouze zarezervuje prostor ve vybrané hospodě, návštěvníci přicházejí volně během večera a hradí si útratu sami. Neformální charakter setkání nabízí prostor k volné diskuzi, během níž návštěvníci mohou například sdílet své zkušenosti spojené s pobytem ve Francii. Členové sdružení během hospod informují o asociaci, nabízejí možnost se aktivně do asociace zapojit a zvou na nadcházející větší akce apod. 

Počet účastníků bývá kolem 35-45. Většina z nich jsou Češi: studenti na výměnném pobytu i ti, kteří žijí a pracuji ve Francii dlouhodobě. Přicházejí však i Slováci, francouzští partneři a kamarádi členů nebo studenti bohemistiky či Francouzi, kteří mají k Česku nějaký vztah (např. tam žili) a chtějí si jej udržet nebo prohloubit. 


Již tradičním místem setkání „České hospody“ je od podzimu 2013 Le Bercail na Rue Oberkampf, kde se točí české pivo Primátor. Majitelem Le Bercail je Francouz, který osm let pracoval v České republice. 


Pravidelné návštěvy mladých Čechů ho natolik těší, že všem účastníkům České hospody uvaří občas zdarma guláš nebo kuskus a také poskytl prostory pro uspořádání jedné z akcí asociace – koncertu českých kapel na svátek hudby. 
V letních měsících (červenec a září) se za dobrého počasí „hospoda“ koná formou pikniku na Champs de Mars pod Eiffelovou věží (info).

Na "České hospodě" si taky můžete zakoupit či objednat tašku ČSMPF "J'AIME PIVO" !!! (více o tašce zde)


Kontakt:
Ondřej Kubánek
ondrej.kubanek@csmpf.com

Mapa


Podřízené stránky (1): Česká hospoda PIKNIK
Comments