Valná hromada asociace ČSMPF zvolila nové vedení pro rok 2016/2017

přidáno: 16. 9. 2016 6:03, autor: Redakce CSMPF   [ aktualizováno 16. 9. 2016 6:04 ]
Asociace Čeští studenti a mladí profesionálové ve Francii 
má pro rok 2016/2017 nové vedení.


Nové vedení zvolili členové asociace a nepřítomní členové v zastoupení na Valné hromadě, která se konala v úterý 13. září 2016 v Paříži.


Předsedkyní asociace byla zvolena Iva Stejskalovámístopředsedkyní se stala Jana Sergio a finanční záležitosti bude mít stejně jako loni na starosti Tereza Chudobová jako pokladní asociace. (kandidatury naleznete pod článkem)
Dále mezi členy rady byli vybráni: Kristýna Anderlová - Komunikace s veřejností, Ondřej Kubánek - Organizace České hospody a Aleš Bartoš - Zpravodajství.


Valná hromada také odhlasovala snížení členských poplatků pro nadcházející rok, a to 5 € pro studenty nezaměstnané a 10 € pro pracující. (více o členství zde)


Na závěr členové poděkovali bývalé předsedkyni Lucii Štembírkovou za práci pro asociaci, kterou odvedla během dvouletého období.

Představení nového vedení:

   Předsedkyně
 Iva STEJSKALOVÁ
Narozena 1986 v Havířově, ve Francii žije již 6 let. Po jednoletém studiu Erasmu v Paříži se Iva vrátila do Francie, aby zde pokračovala ve studiích práva. Iva absolvovala magisterský program v oboru Právo a právní věda v Olomouci a také magisterský obor Soukromé právo, Odpovědnost za škodu v medicíně, na univerzitě Paris XI. V současné době pracuje jako právník v oboru medicínského práva a odškodňování újmy na zdraví v advokátní kanceláři Cabinet DELPRAT v Paříži. 
Členkou asociace je od roku 2013 a od roku 2016 je její předsedkyní. Podílela se na organizaci "Mikulášského večírku" a "Českých Velikonoc" a organizuje sérii setkání "Pojďte s Ivou na…".
   Místopředsedkyně
 Jana SERGIO
jana.sergio@csmpf.com
Narozena 1986 v Ostravě. Vystudovala Italianistiku na Karlově univerzitě v Praze, absolvovala program Erasmus na univerzitě La Sapienza v Římě a pracovní pobyt ve východní Anglii. Pracovala jako lektorka italštiny v jazykových školách v Praze a jako Data maintenance specialist ve společnosti Covidien. 
Členem ČSMPF se stala v roce 2014 a působí zde jako organizátor společenských akcí, správce webu asociace a v roce 2016 se stala místopředsedkyní asociace.
Organizovala „Mikulášský večírek“„České Velikonoce“ a informační večer “Jak studovat a žít ve Francii”, který zároveň moderovala a podílela se na aktualizaci informační prezentace. Vytvořila nový vzhled webových stránek a grafické podoby pozvánek na společenské akce a debaty a stála za vznikem projektů "Kam na jídlo a pití v Paříži" a "Čeština pro Francouze".

Rozhovor s Janou Sergio zde!
  Pokladní
 Tereza CHUDOBOVÁ

Narozena 1990 v Opavě, ve Francii žije již druhým rokem. Více než 12 let se věnovala hraní volejbalu, díky kterému získala stipendium na univerzitě v Texasu. Z USA se však rozhodla vrátit zpět do Česka, stala se extraligovou hráčkou volejbalu v klubu TJ Sokol Frýdek-Místek a svá studia prozatím zdárně zakončila bakalářským titulem na Vysoké škole Báňské v Ostravě v oboru Účetnictví a daně. S cílem naučit se francouzsky poté odjela do Paříže, kde momentálně prvním rokem začala působit na pozici pokladní v organizaci ČSMPF, která jí dává možnost uplatnit znalosti z předchozích let studia a zároveň pomáhat rozvoji české kultury v zahraničíPodílela se také na přípravách „Mikulášského večírku“.

Rozhovor s Terezou Chudobovou zde!

   Organizátoři
 Lucie ŠTEMBÍRKOVÁ
Narozena 1986 v Ostravě, ve Francii žije čtrnáct let. Maturovala na Lycée Carnot v Dijonu, kde poté studovala na středoevropskému kampusu Sciences Po Paris a následně na Sciences Po v Paříži absolvovala magisterský program Finance et stratégie. Pracuje v poradenské společnosti Capgemini v Paříži, jako specialistka na veřejný sektor. V asociaci působí od roku 2012, zastávala funkci pokladní a předsedkyně.
Vedle toho uspořádala debaty „Korupce v České republice: proč, kdo, jak a co dělat proti“ a „Profesní život v ženském rodě“ a také čtení z děl Václava Havla „Krátké kalhoty v Paříži“. Podílela se na organizaci koncertů „SON.CZ“ a moderovala „Mikulášský večírek“„České Velikonoce“ a "Debata & Koktejl: Jak dostat českou kinematografii do světa?".

Rozhovor s Lucií Štembírkovou zde!
 Ondřej KUBÁNEK


Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a absolvoval program Copernic v Paříži. Ve Francii žije již sedmým rokem. V současné době pracuje na projektech SAP v Paříži. 
V asociaci Čeští studenti a mladí profesionálové ve Francii působí od roku 2010 jako aktivní člen a od roku 2013 má na starosti pořádání a propagaci “České hospody”, která se koná každý měsíc a propagaci tašek ČSMPF "J´aime pivo". Organizoval také akce s názvem “Novoroční guláš”.
 Veronika SMUTNÁ


Narozena 1987 v Olomouci. Vystudovala Molekulární a buněčnou biologii na Univerzitě Palackého v Olomouci. Od roku 2011 pracuje ve výzkumném centru Gustave Roussy na jižním předměstí Paříže. V současné době dokončila doktorát v oblasti vývoje nových terapeutických možností pro rakovinu prsu.

Členem ČSMPF je od roku 2013, aktivně se podílí na organizaci akcí a na jejím chodu. Spoluorganizovala "České Velikonoce" a "Natáčení zdravice pro Zdeňka Svěráka k 80. narozeninám" a informační večer "Jak studovat a žít ve Francii", který zároveň i moderovala.


Rozhovor s Veronikou Smutnou zde!
  Komunikace s veřejností
 Kristýna ANDERLOVÁ

Narozena 1988 v Domažlicích, ve Francii je od roku 2012. Vystudovala Vysokou školu finanční a správní v Praze, obor Marketingová komunikace. Zároveň absolvovala rok na Ecole de Commerce Novancia v Paříži v rámci programu Erasmus. V současné době pracuje jako produktová manažerka pro Českou republiku ve společnosti Atlas For Men. 
V asociaci Čeští studenti a mladí profesionálové působí od začátku roku 2015 coby koordinátorka komunikace přes e-mail a sociální sítě. Vytvářela Newsletter, pravidelně informuje o zajímavých událostech na facebookových stránkách ČSMPF a mimo jiné moderovala “České Velikonoce” v Českém centru a spoluorganizovala
 informační večer “Jak studovat a žít ve Francii” .

Rozhovor s Kristýnou Anderlovou zde!
  Zpravodajství
 Aleš BARTOŠ

Narozen 1994 v Liberci. Absolvoval humanitní sekci tamního Gymnázia F. X. Šaldy. V rámci projektu „Neviditelné oběti komunismu v zemi galského kohouta“ prováděl v roce 2013 socio-historický průzkum mezi československými exulanty v Paříži a přispíval k šíření povědomí o historii České republiky prostřednictvím konferencí. Od září 2014 je studentem geografie a současné historie na Université Paris 1 Panthéon Sorbonne. Je externistou českého magazínu Reportér v Paříži. 
Od prosince 2014 je členem asociace, kde zastává post zpravodaje. Je autorem reportáží z filmového festivalu "A l’Est du Nouveau" a akce „České Velikonoce“, kde se také podílel na přípravách. V rámci rubriky "Rozhovory se členy"zpovídá členy asociace o životě ve Francii.


Text: Jana Sergio / Foto: Lucie Štembírková, Jana Sergio
Ċ
Redakce CSMPF,
16. 9. 2016 6:10
Ċ
Redakce CSMPF,
16. 9. 2016 6:10
Ċ
Redakce CSMPF,
16. 9. 2016 6:10
Comments