Proběhl 6. informační večer pro nové studenty ve Francii

přidáno: 13. 10. 2014 7:51, autor: Redakce CSMPF   [ aktualizováno 8. 10. 2020 6:12 ]
Asociace Čeští studenti a mladí profesionálové ve Francii uspořádala pod záštitou Velvyslanectví České republiky v Paříži 6. informační večer pro nové studenty ve Francii. Cílem této již tradiční akce je předat zkušenosti členů asociace, kteří ve Francii již několik let žijí, nově příchozím studentům a co nejvíce jim ulehčit situaci krátce po příjezdu.

Během prezentace bylo vysvětleno, jak si poradit s jednotlivými záležitostmi francouzské administrativy, jak zařídit či zrušit účet v bance a u mobilního operátora, jak si zařídit průkazku hromadné dopravy či jaké možnosti stipendií se nabízí pro další studium. Mluvilo se také o české komunitě ve Francii, nakupování, kulturním vyžití, využívání kol v Paříži a dalších věcech. V průběhu celé akce bylo zodpovězeno mnoho dotazů.

Kromě členů naší asociace také v rámci večera vystoupili pan Petr Reimer z Velvyslanectví ČR v Paříži, který představit historii budovy ambasády, kde se celý večer konal, a pan Ivo Svoboda z konzulárního úseku, jenž vysvětlil, které všechny úkony je možné na konzulátu vyřešit a jak.

Celá prezentace je k dispozici níže a můžete si ji také stáhnout ve formátu PDF.Comments