Proběhl 8. informační večer Jak studovat a žít ve Francii

přidáno: 12. 10. 2015 1:37, autor: Redakce CSMPF   [ aktualizováno 12. 10. 2015 1:39 ]
Asociace Čeští studenti a mladí profesionálové ve Francii uspořádala
https://sites.google.com/a/csmpf.com/www/blog/probehl8informacnivecerjakstudovatazitvefrancii/IMG_9899%20(kopie).jpg

 8. informační večer Jak studovat a žít ve Francii

který se konal ve čtvrtek 8.října 2015 v prostorách Velvyslanectví České republiky v Paříži.


Tato akce měla za cíl předat zkušenosti členů asociace nově příchozím Čechům v Paříži – studentům programu Erasmus či zájemcům o zaměstnání apod.

Na úvod informačního večera promluvil pan Ivo Svoboda z konzulárního úseku, který v přehledné prezentaci představil základní konzulární služby a poradil, co dělat při ztrátě pasu, kde nechat přeložit dokumenty a mnoho dalších zajímavých administrativních tipů.

Již osvědčená moderátorská dvojice Jana Sergio a Anna Polívková během prezentace vysvětlily, jak si zařídit bankovní účet, internet nebo třeba průkazku hromadné dopravy, a také poradily nejrůznější tipy ohledně cestování, nakupování, kulturního vyžití a mnoho dalšího.
https://sites.google.com/a/csmpf.com/www/blog/_draft_post-1/IMG_9906%20(kopie).jpg

Na konci večera byla podrobně představena naše asociace, její aktivity a nadcházející akce a především podzimní kampaň „Hledáme nové členy“ (více o tom, jak se stát členem a jaké výhody to přináší – zde).

Poděkování patří nejen zúčastněným hostům a panu konzulovi, ale také panu Petru Reimerovi a Velvyslanectví ČR v Paříži za propůjčení prostor.
Celá prezentace je k dispozici níže ve formátu PDF nebo v sekci Poradna.Text: Jana Sergio / Foto: Andrea Hubená, Anna Polívková
Comments