Pařížské ozvěny festivalu A l’Est du nouveau skončily českým filmovým večírkem

přidáno: 25. 5. 2015 6:33, autor: Redakce CSMPF   [ aktualizováno 29. 5. 2015 6:54 ]
Sdružení Čeští studenti a mladí profesionálové ve Francii se jako partner podílelo na festivalu A l’Est du nouveau a jeho ozvěn v Českém centru v Paříži. Kromě pomoci s organizací filmových projekcí a propagace festivalu jsme uspořádali také závěrečný večírek pro filmové tvůrce, pořadatele a návštěvníky festivalu. 

Zatímco samotný festival A l’Est du nouveau proběhl již tradičně v Rouenu koncem dubna, filmové projekce byly představeny také pařížskému publiku v rámci festivalových „ozvěn“, které proběhly v Českém centru v Paříži od 11. do 21. května 2015. V průběhu pěti večerů se účastníci měli možnost podívat na výběr filmů z Polska, Slovenska, Ukrajiny, České republiky a jeden večer byl věnovaný i krátkým filmům (Slovensko, Rumunsko a Kosovo). Po projekcích vždy následovala debata s hosty a neformální koktejl.

Poslední závěrečný večer se nesl ve znamení České republiky. Na projekci přijeli studenti pražské FAMU představit svůj film Parádně pokecal, který zvítězil na loňském Famufestu v Praze, a také krátký film od studentů prvního ročníku režie. Po skončení proběhla opět diskuze s režisérem Tomášem Pavlíčkem.

Následoval Závěrečný večírek (Soirée de clôture), který jsme z asociace ČSMPF připravili v baru La Charrette des Beaux-Arts. Ten, ačkoli probíhal v klasické francouzské brasserie, se nesl v duchu českého filmu – prostor byl vyzdoben plakáty českých filmů z posledních dvaceti let a k tomu zněly také známé filmové melodie. Večírek měl úspěch stejně tak, jako celý 1. ročník Ozvěn filmového festivalu A l’Est du nouveau v Paříži a skončil se zavírací dobou baru.

Rádi bychom poděkovali jménem asociace ČSMPF festivalu A l’Est du nouveau za možnost participace, Českému centru a hlavně všem návštěvníkům. Už teď se můžete těšit na již 11. ročník festivalu A l’Est du nouveau v Rouen a 2. reprízu v Paříži v roce 2016.


Fotky z festivaloých ozvěn a ze závěrečného večírku naleznete pod článkem nebo v albu Picasa (odkaz). Více fotek také na rajče.net (odkaz).


Text: Barbora Ballková, Martin Polívka / Foto: Michael Pospíšil, Martina Besedová, Gabriela Emanovská

Pařížské ozvěny / La "Reprise" parisienne 21/05/2015Comments