Ohlédnutí za výstavou MODE.CZ - České kolekce v černé komoře

přidáno: 14. 7. 2013 4:03, autor: Redakce CSMPF   [ aktualizováno 14. 7. 2013 8:07 ]
Výstava MODE.CZ „České kolekce v černé komoře“ slavila velký úspěch. Více než tisícovka návštěvníků shlédla během tří týdnů (16. května – 8. června 2013) na 50 kreací předních českých návrhářů i studentů ateliéru módní tvorby VŠUP v Praze stejně jako fotografie vystavených oděvů z objektivu pařížského Collectif 5.6.
Jen na vernisáž, která se konala 16. května, přišlo asi 400 zvědavých návštěvníků. Během muzejní noci 18. května pak využilo navíc asi padesát návštěvníků možnosti si některé z vystavených modelů vyzkoušet a nechat se v nich vyfotit. Zájemci si také vyslechli krátkou prezentaci od Mira Sabó, mladého českého vystavujícího návrháře.
Vznik a přípravu výstavy natočila francouzská filmařka žijící v Londýně Morgane Terres. Její krátký dokument si můžete prohlédnout zde.

Morgane Terres - MODE.CZ

O výstavě široce informovala česká a francouzská média, a to ve více než 35 článcích, reportážích a rozhovorech. Detaily o výstavě a odezvách na ní naleznete v závěrečné zprávě.

Děkujeme ještě jednou všem zúčastněným umělcům, spolupořádajícímu Českému centru v Paříži, partnerům výstavy a vůbec všem, kteří při se na její přípravě, průběhu i zakončení podíleli.
 

MODE.CZ – Collections tchèques en chambre noir

Výstava v Českém centru v Paříži

16/5/2013 – 6/6/2013

 

Návrháři: Jakub Polanka, Kateřina Geislerová, Pavel Brejcha, Miroslav Sabo, Jana Rollová, Markéta Kopecká, Monika Drápalová, Miroslava Talavašková; studenti Ateliéru módní tvorby VŠUP v Praze (vedoucí Pavel Ivančic): Filip Jakab, František Kubeš, Tereza Ledvinová, Jana Mikešová, Kristýna Nováková, Petra Pluhačková, Lay Sedláková, Luisa Stašová.

Fotografové: Collectif 5.6: Louis-Marie du Perray, Adrien Casalis, Laurent Nalin

Film: Morgane Terres

 

Pořadatelé: sdružení Čeští studenti a mladí profesionálové ve Francii, České centrum v Paříži 

Kurátorka výstavy: Klára Knotová (ČSMPF)

Tisková koordinátorka: Alexandra Střelcová (ČSMPF)

Ċ
Redakce CSMPF,
14. 7. 2013 4:03
Comments