Na co se můžete těšit během léta a co připravujeme na podzim?

přidáno: 1. 7. 2016 8:08, autor: Redakce CSMPF   [ aktualizováno 31. 8. 2016 6:10 ]
Školákům již začaly letní prázdniny, ovšem asociace ČSMPF nezahálí a přináší vám přehled rubrik na webu, na které se můžete těšit přes prázdniny a především seznam akcí, které pro vás připravujeme na podzim!


ČERVENEC - SRPEN
 • Rozhovory se členy - ať už budete během léta u moře či na chalupě v Česku, i nadále si budete moci přečíst zajímavé rozhovory s Čechy o životě ve Francii, o rozdílných kulturách či zajímavých místech ve Francii (více)
 • Kam na jídlo a pití v Paříži - tipy na osvědčena místa v Paříži, kam si členové asociace rádi zajdou na skleničku či na něco dobrého k jídlu (více)

 • Čeština pro Francouze - nová sekce poskytne rady vašim francouzským kamarádům a známým, kde a jak se naučit český jazyk (více)
 • Česká hosp
  oda - neformální setkání Čechů každý první čtvrtek v měsíci pokračuje i přes prázdniny! (více)

ZÁŘÍ - PROSINEC
 • Valná hromada - 13.září se uskuteční valná hromada asociace, na které bude zvoleno nové vedení pro rok 2016/2017 a rádi zde taktéž uvítáme nové členy, kteří by rádi organizovali akce, podíleli se na přípravách a získali cenné zkušenosti do profesionálního životopisu nebo by jen rádi poznali nové lidi! (více)
 • Listování s Lukášem Hejlíkem a Stephenem Clarkem !!! - na konec září připravujeme divadelní představení ve formě scénického čtení jedné z knih úspěšného britského a v Paříži žijícího spisovatele, Stephena Clarka. Clarkova první kniha o životě ve francouzské metropoli, Merde! Rok v Paříži, se stala bestsellerem po celém světě a byla přeložena do mnoha jazyků. Kde jinde, než právě v Paříži by mělo proběhnout Listování českého divadelního a filmového herce Lukáše Hejlíka! Po představení se budete moci těšit na autogramiádu s autory! Členové asociace budou mít snížené vstupné! (více o Listování)
 • Vědecká akce - další novinka v našem podzimním programu bude v zábavné formě zaměřena na vědu
 • Informační večer - na začátku října proběhne již desátý informační večer pro nově přijíždějící Čechy. V prostorách velvyslanectví ČR dvě členky asociace během prezentace vysvětlí, jak si zařídit bankovní účet, získat  příspěvky na bydlení nebo průkazku MHD, a také poradí nejrůznější tipy ohledně cestování, nakupování, kulturního vyžití a mnoho dalšího. 
 • Pojďte s Ivou na... - líbí se vám akce pařížské radnice či jiných institucí, ale nemáte s kým jít? Tak právě pro vás bude tato série setkání pořádaných naší členkou a zkušenou organizátorkou, Ivou Stejskalovou, která vás provede zámeckými muzei nebo vánočními trhy apod. Již teď se můžete těšit na říjnové "Pojďte s Ivou na...vinobraní"!
 • Retro party - vzhledem k velkém počtu dotazů ohledně retro akce či party v kostýmech, jsme se rozhodli, že v říjnu zorganizujeme Retro party ve stylu 80.let. Členové asociace budou mít drink zdarma!
 • Mikulášský večírek - jedna z nejoblíbenějších akcí se bude jako obvykle konat ke konci listopadu. Členové asociace budou mít snížené vstupné! (více)

A tím to zdaleka nekončí! Naši členové již teď připravují koncepty dalších zajímavých akcí či debat! Podrobný přehled akcí naleznete rovněž v Kalendáři akcí (odkaz).

Pokud i vy máte návrhy na akce, které bychom měli zorganizovat, či byste je rádi zorganizovali společně s asociací, napište nám na csmpf@csmpf.com !


ASOCIACE ČSMPF VÁM PŘEJE KRÁSNÉ A SLUNEČNÉ PRÁZDNINY !!!


Text: Jana Sergio
Comments