Mikulášský večírek ČSMPF měl opět obrovský úspěch

přidáno: 6. 12. 2017 5:35, autor: Redakce CSMPF
Asociace ČSMPF
uspořádala 
v sobotu 2.prosince 2017 již 
šestý ročník 
Mikulášského večírku 
v Českém centru.


Tento večírek má za cíl připomenout atmosféru českých Vánoc Čechům žijících ve Francii a přiblížit ji jejich francouzským kamarádům. Předsedkyně asociace Iva Stejskalová v úvodu večera představila naši asociace a bohatý program akce a následně moderátor David Katolický seznámil návštěvníky s nejznámějšími českými tradicemi spojenými s adventem a vánočním časem, stejně jako s typickými pochoutkami, které se k tomuto období vážou.

Některé z nich, jako například vynikající bramborový salát a řízečky, pomazánky, domácí cukroví či jablečný štrúdl dokonce návštěvníci mohli ochutnat. Vedle toho si návštěvníci mohli vyzkoušet nazdobit perníčky a vyrobit vánoční ozdoby.

Vyvrcholením večera byl příchod Mikuláše, čerta a anděla. Kdo byl po celý rok hodný, dostal od nich za odměnu sladkosti a mohl se s nimi i vyfotit od naši členky Terezy Černé, která je zároveň i profesionální fotografkou (odkaz na její stránky zde). Ačkoli čert varoval malé i velké návštěvníky, že má v pytli ještě dvě místa pro zlobivé, nakonec si s sebou do pekla nikoho neodnesl a děti dostali od anděla navíc i další pamlsky.
https://sites.google.com/a/csmpf.com/www/blog/_draft_post/DSC_4385.jpg

Na závěr večera mohli návštěvníci vyhrát v tombole jednu z dvaceti čtyř cen spojených se zimním a vánočním obdobím v česku – například láhev tuzemáku, slivovice či vaječného likéru, české salámy,ručně vyrobený mýdla, knihy a cedéčka, adventní kalendáře a čokoládové figurky a především tašku ČSMPF plnou piva a mnoho dalších krásných českých cen!!!Šestý ročník večírku přilákal více stovku účastníků, Čechů a jejich nejen francouzských pařížských kamarádů, kolegů a přátel. Pro mnohé z nich to bylo vůbec první setkání s českými Vánoci.


Děkujeme, že jste přišli v tak hojném počtu a budeme se na vás těšit na příštím ročníku! 


Fotky z celé akce naleznete v albu pod článkem.


Hlavní organizátor: Jana Sergio
Moderátoři: Iva Stejskalová, David Katolický 
Pokladní: Tereza Černá, Veronika Smutná, Diana Němcová
Fotograf: Tereza Černá
Organizátoři: Renáta Machačová,
Kristýna Anderlová , Regina Charyparová, Marco Hlídal, Jan Přech, Michaela Kuldová, Tatiana Malá, Petra Nekvasilová  Text: Martin Polívka, Jana Sergio / Foto: Tereza Černá
Comments