Listování s Lukášem Hejlíkem v Paříži slavilo opět velký úspěch

přidáno: 11. 10. 2017 5:36, autor: Redakce CSMPF   [ aktualizováno 1. 3. 2018 5:54 ]
https://sites.google.com/a/csmpf.com/www/blog/_draft_post/DSC_3479.jpg
Ve čtvrtek 28.9.2017 se v Paříži konalo již druhé Listování!  

Druhé pařížské Listování se opět konalo v Highlander Pub u Pont Neuf a pořadatelem byla stejně jako loni Asociace ČSMPF.


Scénické čtení knih je projekt českého herce Lukáše Hejlíka, který touto velmi originální formou prezentuje  divákům knihy z aktuální tvorby současných autorů již bezmála 14 let. 

Kromě České republiky a Slovenska, kde Listování probíhá celoročně v divadlech, na školách nebo v knihovnách, se herci podívali např. do Londýna a Luxemburku.  


Loni „se listovalo“ z knihy Faktor Merde britského novináře a spisovatele Stephena Clarka, letos jsme společně otevřeli knihu Holčička a cigareta francouzského autora Benoîta Durteurtra, který momentálně patří mezi nejvýznamnější francouzské spisovatele současnosti.

https://sites.google.com/a/csmpf.com/www/blog/_draft_post/DSC_3561.jpg
Scénické čtení z této knihy trvalo zhruba hodinu a kromě Lukáše Hejlíka v něm účinkovala jeho sympatická kolegyně Petra Bučková. Během představení jsme se mohli bavit příběhem hlavního hrdiny pana Johnsona, úředníkem pracujícím na magistrátě, který se po zavedení nových pravidel v zájmu zdraví a ekologie, potýká s přísným zákazem kouření v celé budově. Jediné místo, kam se může se svou cigaretou uchýlit, jak už napověděla fotografie na plakátu, je toaleta. Bohužel ani tady nemá klid! Přistihne ho zde malá holčička a panu Johnsonovi tak začíná nepříjemný kolotoč vyšetřování, věznění a snahy obhájit svůj „zločin“ před ostatními.

https://sites.google.com/a/csmpf.com/www/blog/_draft_post/DSC_3570.jpgPříběh byl v podání obou herců velmi svižný a akční a náladu stěžejních scén z knihy dokreslovala hudba. Na představení stejně jako loni navazovala beseda s autorem, která se divákům velmi líbila, a poté si zájemci mohli knihu Holčička a Cigareta zakoupit a nechat autorem, panem Benoîtem Durteurtrem podepsat.

Atmosféra v klubu byla po celý večer příjemná a uvolněná a bylo vidět, že všichni přítomní, jak herci, autor i diváci, si večer opravdu užili. V ceně vstupenky bylo stejně jako loni malé občerstvení


S velkým ohlasem se také setkala taška J´aime pivo vytvořená naší asociací, kterou obdrželi jak oba přítomní herci, tak i slavný spisovatel Stephen Clarke. (více o tašce J´aime pivo zde)

https://sites.google.com/a/csmpf.com/www/blog/_draft_post/DSC_3577.jpg

Těší nás, že se tento večer velmi vydařil.

 

Video záznam celého představení, besedy a fotky z celé akce naleznete dole pod článkem!Více informací o projektu Listování a data dalších představení naleznete na: www.listovani.cz!

Pokud se chcete dozvědět něco o autorovi knihy, navštivte jeho stránky:http://duteurtre.free.fr/guppy/

  

Hlavní organizátor: Iveta Svobodová

Organizátoři: Iva Stejskalová, Jana Sergio, Tereza Černá, Petra Nekvasilová, Veronika Smutná


FOTOGALERIE

fotogalerieVIDEO - PŘEDSTAVENÍ


VIDEO - DEBATAText: Iveta Svobodová / Foto: Tereza Černá / Video: Jana Sergio

Comments