Dotazníkové šetření – Postoje mladých Čechů žijících v zahraničí na návrat do České republiky

přidáno: 4. 6. 2015 7:03, autor: Redakce CSMPF   [ aktualizováno 10. 9. 2015 5:52 ]
Počet mladých Čechů, kteří studují a pracují v zahraničí, v posledních letech prudce stoupá. V Paříži je nás několik stovek a před necelými pěti lety jsme založili vlastní krajanský spolek – Čeští studenti a mladí profesionálové ve Francii: www.csmpf.com

Mimo jiné se snažíme udržovat a zlepšovat vztah České republiky ke svým občanům v zahraničí - spolupracujeme se Stálou komisí pro krajany žijící v zahraničí v Senátu Parlamentu ČR. Jedním z témat, které nás zajímá, je nakolik si Češi v cizině uchovávají vazby na Českou republiku a zda by se tam jednou chtěli vrátit a pracovat.

Abychom měli co nejvěrnější obraz terénu, rádi bychom Vás poprosili o vyplnění následujícího dotazníku: https://www.sondageonline.fr/s/3e8a278

Dotazník je zcela anonymní. Výsledky představíme na podzim jak zmíněné senátní komisi, tak i široké veřejnosti. Vyplněním dotazníku tak můžete nepřímo pomoci k podkladům k formulování politiky ČR vůči Čechům žijícím v zahraničí.

Předem mnohokrát děkujeme za Váš čas a pomoc!

Upozornění: dotazník lze vyplnit pouze jednou z jedné IP adresy (z jednoho počítače můžete vždy odpověď jen jednou).
Děkujeme za pochopení

PS. Tento průzkum navazuje na podobný, menší, který jsme uskutečnili v roce 2012 a prezentovali jej na konferenci v Senátu. Ohlas k němu přinesl mimo jiné Český rozhlas: http://www.rozhlas.cz/krajane/clanky/_zprava/polovina-mladych-ceskych-odborniku-kteri-vystudovali-ve-francii-se-uz-nechce-vracet-do-ceska-duvodem-je-i-zdejsi-politicka-situace--1309551.


V případě dotazů nás kontaktujte na e-mailu: csmpf@csmpf.com


Martin Polívka, Místopředseda ČSMPF
Barbora Ballková, Komunikace ČSMPF
Comments