Dne 30. ledna proběhl další informační večer Jak studovat a žít ve Francii

přidáno: 2. 2. 2017 5:18, autor: Redakce CSMPF
Asociace Čeští studenti a mladí profesionálové ve Francii uspořádala další
informační večer Jak studovat a žít ve Francii
který se konal v pondělí 30. ledna 2017 
v prostorách Velvyslanectví České republiky v Paříži.


Tento večer, pořádaný již v jedenáctém vydání tradičně na začátku semestru, měl za cíl předat zkušenosti členů asociace nově příchozím Čechům v Paříži - studentům prezenčního studia, programu Erasmus, stážistům či zájemcům o zaměstnání ve Francii, především v Paříži.

Moderování informačního večera se ujaly dvě členky asociace, Veronika Smutná a Iva Stejskalová, které během prezentace vysvětlily, jak si zařídit bankovní účet, internet nebo průkazku hromadné dopravy. Také účastníky připravily na možná administrativní úskalí a předaly své rady, jak tyto situace vyřešit. Nakonec poradily nejrůznější tipy ohledně trávení volného času, jako je cestování, nakupování, kulturní vyžití a mnoho dalšího.

Na konci večera byla také představena naše asociace, její aktivity a nadcházející akce (více o tom, jak se stát členem a jaké výhody to přináší zde).

Poděkování patří nejen zúčastněným hostům, ale také panu Petru Reimerovi a Velvyslanectví ČR v Paříži za propůjčení prostor a dlouhodobou spolupráci s naší asociací.

Prezentace z informačního večera je k dispozici níže ve formátu PDF nebo v sekci Poradna.
Text / Foto: Veronika Smutná, Viola Fieberová, Jana Sergio

Comments