Členové ČSMPF zvolili nové vedení sdružení

přidáno: 29. 9. 2014 13:32, autor: Redakce CSMPF   [ aktualizováno 23. 10. 2014 8:07 ]
Sdružení Čeští studenti a mladí profesionálové ve Francii má nové vedení. Předsedkyní asociace byla zvolena dosavadní pokladní Lucie Štembírková. Po dvou letech nahradila na tomto postu Martina Polívku, který se stal místopředsedou. Finanční záležitosti bude mít nově na starosti Anna Krýslová, která se doposud starala o logistiku a zásoby sdružení. Nové vedení zvolili členové asociaci na Valné hromadě, která se konala  ve čtvrtek 25. září 2014 v prostorách Maison du Cambodge na Cité universitaire internationale de Paris.
 
 

Nehodlám fungovaní asociace ani její směřování nijak zásadně měnit. Ráda bych pokračovala v tom, co bylo započato mými předchůdci,“ představila svou vizi nová předsedkyně sdružení Lucie Štembírková. Aktitivity sdružení by ale chtěla více otevřít francouzskému publiku, zvětšit okruh partnerů, s nimiž sdružení spolupracuje a prohloubit spolupráci s dalšími spolky.

„Ráda bych častěji spolupracovala s ostatními krajanskými sdruženími. Umožní nám to spojit naše síly s ostatními a organizovat větší a viditelnější akce,“ zdůraznila Lucie.

Chtěla by také najít nové sponzory a posilovat profesionalizaci sdružení. „Jsme již zavedená asociace, která si získala jméno a dokázala spoustu věcí. V následujícím roce je třeba našim rozrůstajícím aktivitám přizpůsobit také interní fungovaní,“ dodala závěrem.

Dosavadní předseda Martin Polívka kandidoval a byl zvolen na post místopředsedy. „Po dvou letech předsedování jsem rád, že můžu vedení sdružení předat Lucce. Chod asociace velmi dobře zná, do jejího vedení přinese novou energii a nápady,“ řekl Martin o nové předsedkyni. Nadále se chce věnovat především větším projektům, zejména průzkumu mezi mladými Čechy žijícími v cizině a digitální agendě sdružení. „Naše aktivity jsou zatím prostorově omezeny na pařížský region. Internet a další  technologie nám mohou umožnit zasáhnout daleko větší publikum,“ vysvětlil. Nově bude mít také na starosti také komunikaci s představiteli českých institucí, například senátní Stálou komisí pro Čechy v zahraničí či Zvláštním zmocněncem pro krajanské záležitosti na Ministerstvu zahraničních věcí.

Nová pokladní Anna Krýslová chce čerpat ze svých bohatých zkušností s logistickou organizace společenských akcí ČSMPF. „Chci navázat na své zkušenosti a postarat se o dobré hospodaření asociace, přičemž bych chtěla snížit některé adminstrativní výdaje,“ uvedla ke své kandidatuře.

Aktivní v rámci sdružení zůstane také zakladatelka asociace Lenka Belková. Stejně jako v loňském roce bude mít na starosti komunikaci s krajanskými spolky ve Francii i mimo ni. „Chci mimo jiné sledovat nápady, které různé české spolky přinášejí, ať už se týkají výuky češtiny nebo třeba korespondenční volby,“ řekla Lenka.
Valná hromada také odhlasovala, že členské poplatky zůstanou na nadcházející rok ve stejné výši jako loni, tedy 2 € pro studenty, nezaměstnané a au-pair a 20 € pro pracující.
 

O novém vedení sdružení Čeští studenti a mladí profesionálové ve Francii

 

Lucie Štembírková, předsedkyně
.
Narozena 1986 v Ostravě, ve Francii žije dvanáct let. Maturovala na Lycée Carnot v Dijonu, kde poté studovala na středoevropskému kampusu Sciences Po Paris. Pak na Sciences Po Paris absolvovala magisterský program Finance et stratégie. Pracuje v poradenské společnosti Capgemini v Paříži, jako specialistka na veřejný sektor. Ve sdružení Čeští studenti a mladí profesionálové ve Francii působí od roku 2012, dosud jako pokladní. Vedle toho uspořádala debaty„Korupce v České republice: proč, kdo, jak a co dělat proti“ (listopad 2013) a „Profesní život v ženském rodě. Vzájemný česko-francouzský pohled“ (červen 2014) a také čtení z děl Václava Havla „Krátké kalhoty Václava Havla v Paříži“ (prosinec 2013). Podílela se na organizaci koncertů SON.CZ při Svátku hudby (červen 2014).
 
 
 
Martin Polívka, místopředseda.
Nar. 1986 v Praze, ve Francii žije pět let. Absolvoval zde nejprve roční pobyt Erasmus a později magisterský program Politique économique internationale na Sciences Po Paris. V současnosti pracuje v poradenské společnosti EY jako konzultant v oblasti mezinárodní strategie. Sdružení ČSMPF v roce 2011 spoluzakládal a působil jako jeho první mluvčí, od září 2012 do září 2014 byl jeho předsedou. Moderoval několik debata i koordinoval pořádání společenských a kulturních akcí sdružení, zejména „Večer na téma: Pravé české míchačky“ (květen 2012), výstavu „MODE.CZ – České kolekce v černé komoře“ (červen 2013) a koncerty SON.CZ (červen 2014). Vedle toho se podílel na realizaci průzkumu o vztahu mladých Čechů žijících ve Francii k návratu do České republiky, jehož výsledky byly představen na konferenci v českém Senátu v září 2013 a později publikovány jako příspěvek ve sborníku „Nová migrace z České republiky po roce 1989 a návratová politika“.
 
 
Anna Krýslová, pokladní.
Nar. 1986 v Praze, ve Francii žije čtvrtým rokem. Nejprve pracovala jako chůva, později vystudovala Ecole centrale de puériculture Paul Strauss v Paříži a v současnosti pracuje jako vychovatelka v jeslích. V asociaci působí od roku 2012, doposud se starala o logistiku, zajišťovala produkci společenských akcí a v neposlední řadě působila jako fotografka. Výrazně se podílela na organizaci  mikulášských večírků, stejně jako „Večer na téma: Pravé české míchačky“ (květen 2012), vernisáže a přípravy výstavy „MODE.CZ – České kolekce v černé komoře“ (červen 2013) a koncertů SON.CZ (červen 2014).

 

Comments