Členové ČSMPF volili nové vedení asociace pro rok 2015/2016

přidáno: 16. 11. 2015 9:29, autor: Redakce CSMPF   [ aktualizováno 16. 11. 2015 9:45 ]
Sdružení Čeští studenti a mladí profesionálové ve Francii má pro rok 2015/2015 nové vedení. 

Nové vedení zvolili členové asociace na Valné hromadě, která se konala v sobotu 31. října 2015 v Paříži.

Předsedkyní asociace byla znovu zvolena Lucie Štembírková, místopředsedou se stal Marek Kubišta a finanční záležitosti bude mít nově na starosti Tereza Chudobová jako pokladní asociace. Dále mezi členy rady byli vybráni: Kristýna Anderlová - Komunikace s veřejností, Ondřej Kubánek - Organizace České hospody a Jana Sergio - Organizace společenských akcí a správa webu.

Kandidatury členů vedení:
Lucie Štembírková
předseda

V asociaci působím už nějakou dobu, byla jsem pokladníkem a minuly rok předsedkyní. Za celou tu dobu jsem se aktivně účastnila chodu asociace – odpovídaní na maily, publikování článku, animace facebookové stránky, udržovaní databáze kontaktu, spolu organizovaní porad, reprezentace asociace vůči některým externím partnerům.
Vzhledem k tomu, že kvůli svému odjezdu do Dubaje jsem minuly rok své předsednictví nemohla dovést do zdárného konce, bych ráda v této činnosti pokračovala. Cítím, že ještě asociaci mám co dát a že jí to i částečně dlužím.
Nehodlám fungování asociace nějak zásadně měnit, ráda bych ovšem, aby její existence v následujících měsících a rocích nezávisela pouze na nadšení hrstky lidi, ale aby vytrvala i přes změny vedení a odliv části členů. Myslím si, že je to možné a že by to snad nemělo byt ani tak těžké, a hlavně, že je to důležité, protože asociace je opravdu přínosem pro Čechy žijící ve Francii, i pro Francouze, kteří se zajímají o českou kulturu a život.
Ráda bych taky, aby asociace snadněji přijímala nové členy a dávala prostor novým nápadům a vizím, ale přitom stále zůstávala důvěryhodným partnerem pro ostatní spolky a aktéry, ať už je to velvyslanectví, České centrum, nebo ostatní krajanské asociace.
Je potřeba také nastavit nové směřování asociace a soustředit se na akce, které mají odpovídající odezvu u našeho publika (např. Mikuláš, apod.) – je potřeba, aby asociace byla zvenčí čitelnější.

Marek Kubišta
místopředseda

Do asociace jsem vstoupil v roce 2013. Na začátku jsem se hlavně věnoval komunikaci asociace a její webové stránce prostřednictvím psaní článků v češtině i ve francouzštině o veškerých akcích asociace.
V následujicím roce jsem v tom pokračoval a také jsem přispěl ke organizaci některých debat jako třeba debata o korupci. Diky své zkušenosti v oblasti průzkumů jsem spoluorganizoval dva průzkumy (jeden o Češích žijících ve Francii a druhý o Češích žijících v zahraničí). Hlavní cíl byl - a stále je -, aby si asociace rozšířila znalosti o specifických potřebách Čechů žijících v zahraničí a dala je na vědomí představitelům ČR.
V dalším období by, podle mého názoru, měla asociace pokračovat ve svých již osvědčených projektech a zároveň by se měla více otevřít francouzskému publiku.
Činnost místopředsedy vidím jako:
- Podporu předsedovi sdružení
- Pokračování s analýzou a s komunikací výsledků průzkumů co se týče Čechů žijících v cizině.
- Otevírání asociace Francouzům (debaty ve francouzštině; prozkoumat možnost dělat „Erasmus večery“ pro Francouze)

Tereza Chudobová
Pokladní

Do Francie jsem přijela už před více než rokem, ale po celou tu dobu se pořád aktivně snažím uchovávat si úzký kontakt s českou kulturou a zemí jako takovou. Celý rok jsem tedy pracovala jako dobrovolník v České škole bez hranic v Paříži a ráda bych našla další uplatnění. Pozice pokladní je pro mě, jakožto bakaláře v oboru účetnictví a daně, ideální příležitost použít své znalosti z dob studií a získat praxi pro mé případné další povolání. Svou aktivitou bych ráda pomohla organizaci, která svým působením dělá život Čechů ve Francii jednodušším.


Valná hromada také odhlasovala, že členské poplatky na nadcházející rok budou změněny, a to 5 € pro studenty, nezaměstnané a au-pair a 15 € pro pracující.

Lenka Belková, jedna ze zakládajících členů sdružení, poděkovala všem členům za příkladné vedení asociace a přenechala organizování akcí stávajícím i novým členům.

Představení nového vedení:
   Předsedkyně
 Lucie ŠTEMBÍRKOVÁ
Narozena 1986 v Ostravě, ve Francii žije dvanáct let. Maturovala na Lycée Carnot v Dijonu, kde poté studovala na středoevropskému kampusu Sciences Po Paris a následně na Sciences Po v Paříži absolvovala magisterský program Finance et stratégie. Pracuje v poradenské společnosti Capgemini v Paříži, jako specialistka na veřejný sektor. V asociaci působí od roku 2012, zastávala funkci pokladní, nyní je její předsedkyní.
Vedle toho uspořádala debaty „Korupce v České republice: proč, kdo, jak a co dělat proti“ a „Profesní život v ženském rodě“ a také čtení z děl Václava Havla „Krátké kalhoty v Paříži“. Podílela se na organizaci koncertů „SON.CZ“ a moderovala „Mikulášský večírek“ a „České Velikonoce“.
   Místopředseda
 Marek KUBIŠTA


Narozen 1986 v Bar-le-Duc ve Francii a se dvěma národnostmi, francouzskou a českou, Marek absolvoval na Sciences Po Paris magisterský program Affaires européennes. V současnosti pracuje v Paříži v Institutu pro výzkum veřejného mínění CSA jako konzultant v oblasti veřejného mínění. Podílel se na realizaci průzkumu o přístupu mladých Čechů žijících ve Francii k návratu do České republiky. 
Členem asociace ČSMPF od roku 2012 a zabývá se organizováním debat, například „Korupce v České republice: proč, kdo, jak a co dělat proti“ či „Debata o médiích - Mezi nezájmem a obdivem. Česko pohledem francouzských médií, Francie pohledem českých médií".
  Pokladní
 Tereza CHUDOBOVÁ

Narozena 1990 v Opavě, ve Francii žije již druhým rokem. Více než 12 let se věnovala hraní volejbalu, díky kterému získala stipendium na univerzitě v Texasu. Z USA se však rozhodla vrátit zpět do Česka, stala se extraligovou hráčkou volejbalu v klubu TJ Sokol Frýdek-Místek a svá studia prozatím zdárně zakončila bakalářským titulem na Vysoké škole Báňské v Ostravě v oboru Účetnictví a daně.S cílem naučit se francouzsky poté odjela do Paříže, kde momentálně prvním rokem začala působit na pozici pokladní v organizaci ČSMPF, která jí dává možnost uplatnit znalosti z předchozích let studia a zároveň pomáhat rozvoji české kultury v zahraničí.

  Organizátoři
 Jana SERGIO

Narozena 1986 v Ostravě. Vystudovala Italianistiku na Karlově univerzitě v Praze, absolvovala program Erasmus na univerzitě La Sapienza v Římě a pracovní pobyt ve východní Anglii. Pracovala jako lektorka italštiny v jazykových školách v Praze a jako Data maintenance specialist ve společnosti Covidien. 
Členem ČSMPF se stala v roce 2014 
a působí zde jako organizátor společenských akcí a správce webu asociace. Organizovala „Mikulášský večírek“„České Velikonoce“ a informační večer “Jak studovat a žít ve Francii”, který zároveň moderovala a podílela se na aktualizaci informační prezentace. Vytvořila také nový vzhled webových stránek a grafické podoby pozvánek na společenské akce a debaty.
 Ondřej KUBÁNEK


Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a absolvoval program Copernic v Paříži. Ve Francii žije již sedmým rokem. V současné době pracuje na projektech SAP v Paříži. 
V asociaci Čeští studenti a mladí profesionálové ve Francii působí od roku 2010 jako aktivní člen a od roku 2013 má na starosti pořádání a propagaci “České hospody”, která se koná každý měsíc. Organizoval také akce s názvem “Novoroční guláš”.
  Komunikace s veřejností
 Kristýna ANDERLOVÁ

Narozena 1988 v Domažlicích, ve Francii je od roku 2012. Vystudovala Vysokou školu finanční a správní v Praze, obor Marketingová komunikace. Zároveň absolvovala rok na Ecole de Commerce Novancia v Paříži v rámci programu Erasmus. V současné době pracuje jako komunity manažerka pro Českou republiku v mezinárodní společnosti zabývající se výzkumy trhu Toluna. 
V asociaci Čeští studenti a mladí profesionálové působí od začátku roku 2015 coby koordinátorka komunikace přes e-mail a sociální sítě. Vytvářela Newsletter, pravidelně informuje o zajímavých událostech na facebookových stránkách ČSMPF a mimo jiné pomáhala s organizací “Českých Velikonoc” v Českém centru.
 Čestní členové
  Lenka BELKOVÁ

Narozena 1986 v Příbrami, ve Francii žije 9 let. Studovala na Lycee Athénée Royal Crommelynck v Bruselu a na Univerzitě Paris I Panthéon Sorbonne absolvovala magisterský program Gestion des ressources humaines et relations sociales. Vyučovala český jazyk v České škole bez hranic a současně pracovala na Velvyslanectví ČR v Paříži. Pracuje jako korporátní personalistka odpovědná za řízení vyslaných pracovníků ve firmě Pernod Ricard. 
Iniciovala a spoluzaložila asociaci v roce 2011, působila jako předsedkyně, později tajemnice a v současné době je administrátorkou. Organizovala nebo spoluorganizovala debaty "Pozice nové pařížské společnosti Čechů v kontextu česko-francouzských vztahů", "Politický vývoj v ČR po roce 1989, jak dál?""Češi ve Francii, emigranti, vlastenci, krajané, děti""Česká republika a Slovensko: Pro či proti Evropě 20 let po rozdělení?""Profesní život v ženském rodě", "Ukrajina, probuzení národa", a setkání "Češi v Paříži", "Otra Distancia", "Jaký je nový postoj Ministerstva zahraničních věcí vůči Čechům žijícím ve Francii" a "Setkání krajanských spolků ve Francii".Text: Jana Sergio / Foto: Miroslav Nechutný
Comments