Asociace ČSMPF jako obvykle poskytla spoustu cenných rad

přidáno: 25. 3. 2020 7:00, autor: Redakce CSMPF   [ aktualizováno 25. 3. 2020 7:05 ]
https://sites.google.com/a/csmpf.com/www/blog/_draft_post/Info%20večer_říjen%202019.jpgAsociace Čeští studenti a mladí profesionálové ve Francii uspořádala další

informační večer Jak studovat a žít ve Francii

který se konal ve čtvrtek 27.února 2020
v prostorách Velvyslanectví České republiky v Paříži.Tento večer, pořádaný již v sedmnáctém vydání tradičně na začátku semestru, měl za cíl předat zkušenosti členů asociace nově příchozím Čechům v Paříži - studentům prezenčního studia, programu Erasmus, stážistům či zájemcům o zaměstnání ve Francii, především v Paříži.


Mo
derování informačního večera se ujaly předsedkyně ČSMPF Iva Stejskalová a účetní asociace Tereza Černá.

Během prezentace bylo vysvětleno, jak si zařídit bankovní účet, internet nebo průkazku hromadné dopravy. Dále pak bylo poukázáno na možná administrativní úskalí a předány rady, jak tyto situace vyřešit, a tipy ohledně trávení volného času, jako je cestování, nakupování, kulturní vyžití a mnoho dalšího.

https://sites.google.com/a/csmpf.com/www/blog/untitledpost-3/IMG_20191012_021030.jpg
Na konci večera byla také představena naše asociace, její aktivity a nadcházející akce (více o tom, jak se stát členem a jaké výhody to přináší zde).

Poděkování patří nejen zúčastněným hostům, ale také Velvyslanectví ČR v Paříži za propůjčení prostor a dlouhodobou spolupráci s naší asociací. 

Prezentace z informačního večera je k dispozici ve formátu PDF v sekci Poradna
Text: Veronika Smutná, Jana Sergio / Foto: Iva Stejskalová
Comments