9.3.Účast ČSMPF na Fóru mladých podnikatelů

přidáno: 12. 3. 2012 23:37, autor: Redakce CSMPF   [ aktualizováno 15. 3. 2012 1:23 ]
Dne 9.3. Obchodní sekce Velvyslanectví ČR ve Francii uspořádala česko - francouzské Forum mladých podnikatelů. Naši asociaci zastupovala Lenka Belková, Jan Náplava a Martina Hladíková.

Fórum bylo zahájeno proslovem Její Excelence paní Marie Chatardové, velvyslankyně České republiky ve Francii a Jeho Excelencí panem Pierrem Lévy, velvyslancem Francouzské republiky v ČR, v němž se vyjádřili k pozitivnímu přínosu spolupráce mezi mladými podnikately ve Francii a v České republice.
V průběhu dopoledne se prezentovaly především francouzské spolučenosti, z nichž velký zájem v sále vzbudila především SCIEGE (Société Consulaire D’Implantation d’Entreprises et de Gestion d’Entreprises), spravující tzv. podnikatelské inkubátory, díky nimž mají začínající podnikatelé v Paříži přístup k cenově dostupným kancelářním prostorům v těsné blízkosti hlavního města. Vyrcholením dopoledního programu byla pak přednáška uznávaného francouzského ekonoma a profesora Christiana de Boissieu ohledně stávájící ekonomické situace v Evropě a současných podmínek pro podníkání ve Francii. 
 
Odpoledne mohli účastníci Fora navštívit společnost Autolib. Dále pak proběhla prezentace zúčastněných  asociací a firem včetně ČSMPF.
 

         

Comments