3. 2. 2014 "Jak studovat a žít ve Francii?"

přidáno: 13. 1. 2014 14:07, autor: Redakce CSMPF   [ aktualizováno 5. 2. 2014 14:55 ]
Asociace Čeští studenti a mladí profesionálové ve Francii pod laskavou záštitou Velvyslanectví České republiky v Paříži uspořádala již  5. setkání českých studentů, kteří vyjeli do zahraničí v rámci vysokoškolského či doktorandského studia. Mezi studenty však byli i ti, kteří přijeli do Francie za prací.
Cílem informačního večera je předat základní zkušenosti členů asociace, kteří ve Francii žijí již několik let a mají  přehled o běžných administrativnívh potřebách či podmínkách pro zařizování bydlení, bankovního účtu, atd.
Účastnici se mohli dozvědět i to, jaké spolky a instituce tvoří českou komunitu v Paříži, jaké společenské události právě probíhají a na koho se můžou obrátit v případě potřeby.

Souhrn užitečných informací naleznete v přiložené prezentaci  "Jak studovat a žít ve Francii?"

CSMPF-návod-Francie-3.2.2014.pdfPOZVÁNÍ

foto: The Economist

Asociace Čeští studenti a mladí profesionálové ve Francii Vás zve na informační večer Erasmus, který se bude konat dne 3.2.2014 od 18h30 na Velvyslanectví České republiky v Paříži (15, Avenue Charles Floquet, 75007 Paříž).

Přijeli jste právě do Francie? Tápete v papírování? Chtěli byste si založit účet, zařídit si mobil, získat příspěvek na bydlení (CAF) nebo stipendium? Nevíte, jak je to se zdravotním pojištěním? Chcete chodit na kurz francouzštiny, ale nejste si jisti, která škola je kvalitní? Chtěli byste si tu najít stáž, práci nebo brigádu, ale nevíte jak na to?

Tak právě Vám je určen informační večer, který se bude konat dne 3.2.2014.

Členové asociace Čeští studenti a mladí profesionálové, kteří ve Francii studují nebo už nějaký čas pracují, Vám poradí, jak překonat nástrahy a pobyt ve Francii si pořádně užít!

Pokud se chystáte na večer přijít, zaregistrujte se prosím přes následující internetový formulář http://goo.gl/0RyMch.

Více informací naleznete na: www.csmpf.com.

Karel a Lenka z asociace Čeští studenti a mladí profesionálové ve Francii se těší na viděnou s Vámi!

Ċ
Redakce CSMPF,
5. 2. 2014 14:52
Comments