Jak se si užít a přežít pobyt ve Francii? radili členové asociace Čechům, kteří se čerstvě přistěhovali

přidáno: 22. 9. 2012 3:19, autor: Redakce CSMPF   [ aktualizováno 30. 10. 2012 13:56 ]
Přijeli jste právě do Francie? Tápete v papírování? Chtěli byste si založit účet, zařídit si mobil, získat příspěvek na bydlení (CAF) nebo stipendium? Nevíte, jak je to se zdravotním pojištěním? Chcete chodit na kurz francouzštiny, ale nejste si jisti, která škola je kvalitní? Chtěli byste si tu najít stáž, práci nebo brigádu, ale nevíte jak na to? 

Tak právě Vám jsou určeny informační večery, které pořádáme vždy na začátku semestru. Členové asociace Čeští studenti a mladí profesionálové, kteří ve Francii studují nebo už nějaký čas pracují Vám poradí, jak překonat nástrahy a pobyt ve Francii si pořádně užít!
 
O užitečnosti akce se přesvědčila asi dvacítka Čechů a Slováků si na posledním takovém večeru, který se uskutečnil 28. září 2012 v sále laskavě zapůjčeném Českým centrem v Paříži.
 
Kromě klasických administrativních záležitostí doporučili členové asociace Lenka Belková, Lucie Štembírková a Martin Polívka, jak zapůjčit kolo Velib a co dělat v případě jeho odcizení, kde a kdy výhodně nakupovat jídlo nebo oblečení, nebo jak získat levně vstupenky do divadla.
 
Prezentaci si zájmeci můžou stáhnout zde.
 
Příští informační večer je plánován na 1. února 2012.
 

 Comments