29.10.2012
Večer se tak stal příležitostí pro setkání několika generací občanů České republiky, kteří přicestovali do Francie po roce 1948, 1968 a 1989. Současně byla načrtnuta široká problematika běžného života Čechů a Moravanů ve Francii, například: právo na KORESPONDENČNÍ VOLBU, PŘÍPRAVA ZÁKONA O STÁTNÍ SLUŽBĚ, VÝUKA MATEŘSKÉHO JAZYKA v zahraničí = VEŘEJNÝ ZÁJEM, POSTAVENÍ A VLIV STÁTU, POPIS ROLE ČESKÉHO CENTRA VŮČI KOMUNITĚ ČECHŮ V ZAHRANIČÍ. Nepřehlédněte ilustrační video vypůjčené od Institutu umění - Divadelního ústavu ![]() ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na večerní diskusi "Češi ve Francii, emigranti, vlastenci, krajané, děti", která se uskuteční 26. října 2012 od 20h v Janáčkově sále Českého centra v Paříži.
Rádi bychom se pozastavili nad několika otázkami, které se týkají každého z nás:
Jakou identitu si Čech do zahraničí přiváží, jakým způsobem se mu daří ji zachovávat a s čím vším souvisí?
V tomto kontextu se společně s hosty zamyslíme nad pojmy: kultura-jazyk-služba veřejnosti. Jak vnímáme vzdělávání a výchovu nových generací v zahraničí? Jak takové vzdělávání a výchovu vnímají různé generace? Vy? Váženými hosty večera budou:
Michael Wellner-Pospíšil
ředitel Českého centra v Paříži (také v období 2000-2007) Lucie Slavíková-Boucher zakladatelka projektu České školy bez hranic v Paříži, držitelka ceny Ministerstva zahraničních věcí ČR, Gratias Agit 2012 Pavlína Koubská absolventka ENA, nyní řeší záležitosti evropského parlamentu, ,Ministerstvo ekonomie a financí Francie Prosíme o předběžné potvrzení účast zde . Těšíme se na setkání s Vámi |