10. prosince měl úspěch Mikulášský večírek

přidáno: 25. 11. 2011 0:22, autor: Redakce CSMPF   [ aktualizováno 15. 12. 2011 6:46 ]
 
1. Mikulášský večírek se uskutečnil ve spolupráci s asociací V4 Sciences Po, za podpory Českého centra Paříž a  asociace Sokol de Paris.
 
Možná přijde i Mikuláš: mikulášský večírek v Českém centru
Mikuláš naděloval v Paříži i dospělým: Čechům, Slovákům, Francouzům i těm ostatním. Všem, kteří mu zazpívali. 10. 11. se v Janáčkově sále Českého centra konalo neformální setkání pořádané dvěma nově vzniklými
asociacemi, Čeští studenti a mladí profesionálové ve Francii a V4 Sciences Po. Na akci se sešlo kolem stovky mladých lidí, největší zastoupení měli právě Češi a Slováci. Hlavní náplní večera byla poklidná zábava, společné seznamování a diskutování, kromě toho ale připravili organizátoři i doprovodný program. Prezidentky obou asociací, Lenka Belková a Lenka Šarmírová, otevřely večer česko-francouzským uvítacím slovem, kromě filmu Rozálie Kohoutové o Češích v Paříži se pak mohli zájemci v průběhu večera podívat i na Pelíšky, celou dobu bylo k dispozici občerstvení všeho druhu od pravého českého závinu, přes Vineu a Kofolu, až po typickou polskou čokoládu, hrál Richard Müller, největší české popové hity i vánoční koledy. Zhruba v půlce večera se pak ozval řetěz a čertovské skřehotání a ukázaly se tradiční postavy se spoustou dobré nálady, a hlavně čokolády pro ty hodné a zpívající. Sál se s trochou organizátorské pomoci rozdělil na národní sekce a po chvilkovém výběru už ze zadních českých řad zaznělo Vánoce, Vánoce, přicházejí... Ani Slováci a Francouzi se nenechali zahanbit a našel se i jeden odvážlivec pro sólový zpěv. Celý večer probíhal v přátelské předvánoční atmosféře a bylo velmi těžké se ke konci rozejít. Příště se mohou účastníci setkat při akci formálnějšího rázu, při diskusi o politické situaci v České republice po roce 1989, která se koná v tomtéž sále 20. ledna 2012.
 

 


Comments