AKTUALITY


ČSMPF volilo vedení asociace pro rok 2017/2018

přidáno: 19. 9. 2017 5:59, autor: Redakce CSMPF   [ aktualizováno 19. 9. 2017 6:15 ]

https://sites.google.com/a/csmpf.com/www/blog/_draft_post/IMG_5227.JPG
Asociace 
Čeští studenti a mladí profesionálové ve Francii 
má pro rok 2017/2018 nové vedení.Představitele asociace zvolili členové 
na Valné hromadě
která se konala ve středu 6.září 2017 v Paříži.https://sites.google.com/a/csmpf.com/www/blog/_draft_post/IMG-20170918-WA0003.jpg

Předsedkyní 
asociace byla znovu zvolena Iva Stejskalová, stejně tak místopředsedkyní se opět stala Jana Sergio. Finanční záležitosti bude mít nově na starosti Tereza Černá jako účetní asociace.

Dále mezi členy rady byli vybráni: Kristýna Anderlová - Komunikace s veřejností, Ondřej Kubánek - Organizace České hospody a jako Organizátoři a Administrátoři - Veronika Smutná, Regina Charyparová a Michaela Podhajská.

Valná hromada také odhlasovala ponechání výše členských poplatků pro nadcházející rok, a to 5 € pro studenty nezaměstnané a 10 € pro pracující(více o členství zde)

Mezi Čestné členy byli letos uvedeni členové asociace, kteří se výrazně podíleli na jejím chodu a propagaci a v současné době již v Paříži nebydlí:
Martin PolívkaV roce 2011 spoluzakládal asociaci a působil jako její první mluvčí a později byl jejím předsedou a místopředsedou.
Anna PolívkováČlenem asociace od roku 2012, starala se o logistiku, působila jako fotografka a pokladní sdružení.
Tereza ChudobováV asociaci působila od roku 2015 dva roky jako pokladní.

Představení nového vedení:

   Předsedkyně
 Iva STEJSKALOVÁ
Narozena 1986 v Havířově, od roku 2010 žije ve Francii. Po jednoletém studiu Erasmu v Paříži se Iva vrátila do Francie, aby zde pokračovala ve studiích práva. Iva absolvovala magisterský program v oboru Právo a právní věda v Olomouci a také magisterský obor Soukromé právo, Odpovědnost za škodu v medicíně, na univerzitě Paris XI. V současné době pracuje jako právník v oboru medicínského práva a odškodňování újmy na zdraví v advokátní kanceláři Cabinet DELPRAT v Paříži. V roce 2017 dostudovala "Právo odškodnění újmy na zdraví" na Univerzitě Paris 1 Panthéon - Sorbonne.
Členkou asociace je od roku 2013 a od roku 2016 je její předsedkyní. Podílela se na organizaci "Mikulášského večírku" a "Českých Velikonoc" a organizuje sérii setkání "Pojďte s Ivou na…".
   Místopředsedkyně
 Jana SERGIO
jana.sergio@csmpf.com
Narozena 1986 v Ostravě. Vystudovala Italianistiku na Karlově univerzitě v Praze, absolvovala program Erasmus na univerzitě La Sapienza v Římě a pracovní pobyt ve východní Anglii. Pracovala jako lektorka italštiny v jazykových školách v Praze a jako Data maintenance specialist ve společnosti Covidien. 
Členem ČSMPF se stala v roce 2014 a působí zde jako organizátor společenských akcí, správce webu asociace a v roce 2016 se stala místopředsedkyní asociace.
Organizovala "Mikulášský večírek“"České Velikonoce“"Retro party" a informační večer “Jak studovat a žít ve Francii”, který zároveň moderovala a podílela se na aktualizaci informační prezentace. Vytvořila nový vzhled webových stránek a grafické podoby pozvánek na společenské akce a debaty a stála za vznikem projektů "Kam v Paříži na..." a "Čeština pro Francouze".

Rozhovor s Janou Sergio zde!
  Účetní
 Tereza ČERNÁ
tereza.cerna@csmpf.comNarozena 1989 v Hořících v Podkrkonoší. Vystudovala Digitální media na Masarykově univerzitě v Brně. V Paříži je druhým rokem a je freelance fotografkou. 

Do asociace Čeští studenti a mladí profesionálové nastoupila v září 2017. Na starosti má finance a taktéž komunikaci s veřejností. Podílela se na organizaci "Listování s Lukášem Hejlíkem".


   Komunikace s veřejností
 Kristýna ANDERLOVÁ
 
Narozena 1988 v Domažlicích, ve Francii je od roku 2012. Vystudovala Vysokou školu finanční a správní v Praze, obor Marketingová komunikace. Zároveň absolvovala rok na Ecole de Commerce Novancia v Paříži v rámci programu Erasmus. V současné době pracuje jako produktová manažerka pro Českou republiku ve společnosti Atlas For Men. 
V asociaci Čeští studenti a mladí profesionálové působí od začátku roku 2015 coby koordinátorka komunikace přes e-mail a sociální sítě. Vytvářela Newsletter, pravidelně informuje o zajímavých událostech na facebookových stránkách ČSMPF a mimo jiné moderovala “České Velikonoce” v Českém centru a spoluorganizovala informační večer “Jak studovat a žít ve Francii” .

Rozhovor s Kristýnou Anderlovou zde!
   Česká hospoda
 Ondřej KUBÁNEK


Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a absolvoval program Copernic v Paříži. Ve Francii žije již sedmým rokem. V současné době pracuje na projektech SAP v Paříži. 
V asociaci Čeští studenti a mladí profesionálové ve Francii působí od roku 2010 jako aktivní člen a od roku 2013 má na starosti pořádání a propagaci “České hospody”, která se koná každý měsíc a propagaci tašek ČSMPF "J´aime pivo". Organizoval také akce s názvem “Novoroční guláš”.
   Organizátoři a administrátoři
 Veronika SMUTNÁ


Narozena 1987 v Olomouci. Vystudovala Molekulární a buněčnou biologii na Univerzitě Palackého v Olomouci. Od roku 2011 působila ve výzkumném centru Gustave Roussy, kde o pět let později dokončila doktorát v oblasti vývoje nových terapeutických možností pro rakovinu prsu. V současné době se stejné problematice věnuje ve francouzské farmaceutické firmě Servier.

Členem ČSMPF je od roku 2013, aktivně se podílí na organizaci akcí a na jejím chodu. Spoluorganizovala "České Velikonoce" a "Natáčení zdravice pro Zdeňka Svěráka k 80. narozeninám" a informační večer "Jak studovat a žít ve Francii", který zároveň i moderovala.


Rozhovor s Veronikou Smutnou zde!
 Michaela PODHAJSKÁ

Narozena 1989 v Praze, ale díky povolání rodičů prožila dětství v Asii. Po maturitě na gymnáziu pokračovala ve studiu Sociální a mediální komunikace se zaměřením na žurnalistiku a tvůrčí psaní v Praze. V prvním ročníku magisterského studia odjela v rámci programu Erasmus absolvovat studium na Univerzitě v belgických Antverpách. 

Do Paříže se přestěhovala v září 2016 a momentálně navštěvuje kurzy francouzského jazyka a kultury. Členem asociace se stala v lednu 2017 a podílela se na organizování "Českých Velikonoc".
 Regina CHARYPAROVÁ

Narozena ve Strakonicích, ale dlouhodobě usídlená v Plzni. Vystudovala Západočeskou Univerzitu, Ekonomickou fakultu. Pracovala na Nejvyšším kontrolním úřadě jako auditorka a posléze i ředitelka odboru a kde také spolupracovala na několika mezinárodních projektech. Jako národní expert byla na několik let vyslána k Evropskému účetnímu dvoru v Lucemburku. V Paříži žije již téměř dva roky a působí jako stálý člen auditní komise Evropské kosmické agentury za Českou republiku. 

Členem ČSMPF se stala v roce 2016 a podílí se na organizování společenských akci. Spoluorganizovala “Mikulášský večírek” a “České Velikonoce”.
Text: Jana Sergio / Foto: Regina Charyparová

Na co se můžete těšit během tohoto podzimu?

přidáno: 28. 8. 2017 6:07, autor: Redakce CSMPF

Školákům pomalu končí letní prázdniny,
ovšem asociace ČSMPF přes léto nezahálela
a připravovala pro Vás akce,
 na které se můžete těšit v následujících měsících!ZÁŘÍ
 • Valná hromada - ve středu 6.září se uskuteční Valná hromada asociace, na které bude zvoleno nové vedení pro rok 2017/2018 a rádi zde taktéž uvítáme nové členy, kteří by rádi organizovali akce, podíleli se na přípravách a získali cenné zkušenosti do profesionálního životopisu nebo by jen rádi poznali nové lidi! (více)
 • Česká hospoda PIKNIK - poslední Česká hospoda pod širým nebem u Eiffelovky tohoto roku se za dobrého počasí uskuteční ve čtvrtek 14.září. (více)
 • Listování s Lukášem Hejlíkem - "Holčička a cigareta"!!! - po loňském úspěchu Listování s českým hercem Lukášem Hejlíkem a slavným spisovatelem Stephenem Clarkem, připravujeme na konec září (28.9.) opět toto divadelní představení ve formě scénického čtení. Tentokrát Lukáš Hejlík a Petra Bučková budou "listovat" z jedné z knih francouzského spisovatele, Benoîta Duteurtra. Po představení se budete moci těšit na autogramiádu s herci a spisovatelem! Členové asociace budou mít snížené vstupné! (reportáž z loňska)
ŘÍJEN
 • Informační večer - na začátku října proběhne již dvanáctý informační večer pro nově přijíždějící Čechy. V prostorách velvyslanectví ČR dvě členky asociace během prezentace vysvětlí, jak si zařídit bankovní účet, získat  příspěvky na bydlení nebo průkazku MHD, a také poradí nejrůznější tipy ohledně cestování, nakupování, kulturního vyžití a mnoho dalšího. 
 • Pojďte s Ivou na...VINOBRANÍ - svátky vinobraní se konají v Paříži každý rok na začátku října (14.10.) a nabízejí možnost ochutnat ty nejlepší francouzské speciality. Přijďte se společně pobavit na Montmartre, k Sacré-Coeur a ochutnat dobré víno, koňak, ústřice a jiné speciality ze všech koutů Francie. Okolo 22. hodiny budete moci také vidět u Sacré-Coeur ohňostroj jako završení tohoto svátku. (více)
LISTOPAD
 • Pojďte s Ivou na...VÁNOČNÍ TRHY - přijďte si prohlédnout vánoční vesničku a ochutnat svařené víno na vánočních trzích na la Défense s ČSMPF. Na těchto vánočních trzích se nachází spousta stánků se svařeným vínem a vánočními specialitami. (více)
PROSINEC
 • Mikulášský večírek
  - jedna z nejoblíbenějších akcí se bude jako těsně před svátkem svatého Mikuláše. (reportáž z loňska). Členové asociace budou mít snížené vstupné! (více)
 • Vánoční česká hospoda - poslední setkání Čechů roku 2017 v předvánoční atmosféře. (více)


A tím to zdaleka nekončí! Naši členové již teď připravují koncepty dalších zajímavých akcí či debat! Podrobný přehled akcí naleznete rovněž v Kalendáři akcí (odkaz).Pokud i vy máte návrhy na akce, které bychom měli zorganizovat, či byste je rádi zorganizovali společně s asociací, napište nám na csmpf@csmpf.com !


ASOCIACE ČSMPF SE NA VÁS TĚŠÍ NA NĚKTERÉ Z NÁSLEDUJÍCÍCH AKCÍCH!!!


Text: Jana Sergio

ZÁPIS DO MĚSTSKÝCH JAZYKOVÝCH KURZŮ V PAŘÍŽI

přidáno: 23. 8. 2017 15:03, autor: Redakce CSMPF

Od 23.srpna 2017 se můžete přihlašovat do jazykových kurzů pro podzim 2017, které jsou pořádané pařížskou radnicí.

Kurzy nabízí velký výběr úrovní a časů a jsou bezkonkurenčně nejlevnější v hlavním městě Francie.


Více informací a odkaz na stránky kurzů naleznete v naší sekci PORADNA -  "Jazykové kurzy a Francouzština" !!!Text: Jana Sergio

Nová rubrika "Kam v Paříži na..."

přidáno: 20. 7. 2017 6:50, autor: Redakce CSMPF   [ aktualizováno 20. 7. 2017 7:02 ]

KAM V PAŘÍŽI NA...
Jste v Paříži noví a nevíte, kam si zajít na skleničku či do dobré restaurace, kde se nacházejí venkovní bazény nebo do kterého parku si zajít na piknik?


Nebo naopak zde žijete již dlouho a chtěli byste objevit nové, ale zároveň osvědčené místo?

Členové asociace přicházejí se zaručenými tipy, 
včetně webových odkazů!!!


KAM V PAŘÍŽI NA...

 • BAZÉN Dostáváme mnoho dotazů, kde se v horkých letních dnech dá v hlavním městě zaplavat. V druhém díle rubriky "KAM V PAŘÍŽI NA..." členové asociace tentokrát přináší ověřené tipy na pařížské ...
  Přidáno v 20. 7. 2017 6:45, autor: Redakce CSMPF
 • JÍDLO A PITÍ Poprvé v naší nové rubrice "KAM V PAŘÍŽÍ NA..." členové asociace přicházejí se zaručenými tipy, kam v hlavním městě Francie na výborné jídlo, koktejl či pivo, a to včetně webových ...
  Přidáno v 20. 7. 2017 6:49, autor: Redakce CSMPF
Zobrazení příspěvků 1 - 2 z 2 Zobrazit více »


Máte návrhy či nápady na další témata do této rubriky? Napište nám na facebooku (odkaz zde) nebo na email csmpf@csmpf.com !


ČSMPF zveřejnilo výroční zprávu za rok 2016

přidáno: 3. 5. 2017 5:13, autor: Redakce CSMPF   [ aktualizováno 3. 5. 2017 6:04 ]

Asociace Čeští studenti a mladí profesionálové ve Francii zveřejnila 
VÝROČNÍ ZPRÁVU ZA ROK 2016.


V PDF souboru níže můžete nahlédnout do hospodaření sdružení, statistik webových stránek či Facebooku. 
Dále zde naleznete shrnutí všech akcí, ať už zaběhnutých nebo úplně nových, které ČSMPF pořádalo nebo spoluorganizovalo během loňského roku.


Pokud byste se také rádi účastnili organizace akcí nebo chodu asociace, neváhejte a napište nám na csmpf@csmpf.com !


Text: Jana Sergio

ČSMPF pořádalo již 3.ročník Českých Velikonoc

přidáno: 28. 4. 2017 6:55, autor: Redakce CSMPF   [ aktualizováno 29. 4. 2017 6:01 ]

neděli 23.dubna 2017 
uvítal Janáčkův sál Českého centra 
již třetí ročník 
Českých Velikonoc 
pořádaných asociací ČSMPF


Programem provázeli předsedkyně sdružení Iva Stejskalová a Mikael Ronzier.

Na své si přišel opravdu každý - od ateliérů pletení pomlázky, zdobení kraslic a výroby velikonočních dekor,ací přes velikonoční písně až po pravé české hody 
„Vejce kam se podíváš“. Velký úspěch sklidila pomlázka s heslem „Vyšlehej si děvčicu, dostaň za to slivovicu!“

Hosté mohli ochutnat poctivého domácího beránka, Mazance, zapékané klobásy, velikonoční roládu, chlebíčky a typicky české nápoje (pivo, Kofola či slivovice). 

Na návštěvníky čekalo i několik výzev. Jednou takovou se stala rychlostní soutěž ve vyfoukávání kraslic za pomocí. Nechyběla rovněž tombola o spoustu zajímavých českých cen. 

Oblíbenou atrakcí se stalo „Bláznivé focení“ s velikonočními dekoracemi před stěnou ČSMPF. 
Akci si užili nejen hosté, ale také všichni organizátoři. 


Budeme se na vás těšit na příštím ročníku!


Fotky z celé akce naleznete v albu pod článkem (odkaz na album na webu Picasa zde).


Hlavní organizátor : Jana Sergio, Iva Stejskalová
Moderátoři: Iva Stejskalová, Mikael Ronzier
Pokladní: Sandra Balatková, Alice Radvanovská
Organizátoři : Renáta Machačová, Petra Nekvasilová, Regina Charyparová, Barbora Vyhnalová, Veronika Smutná, Michaela Podhajská, Jan Přech
Technická podpora: Jan Dohnal

FOTOGALERIE

https://goo.gl/photos/Rj4K6CQ8mkZ2ctoV7Text: Jana Sergio / Foto: Sandra Balatková, Iva Stejskalová, Michaela Podhajská

Asociace ČSMPF hledá zájemce na pozici POKLADNÍ-ÚČETNÍ

přidáno: 27. 4. 2017 6:13, autor: Redakce CSMPF

https://sites.google.com/a/csmpf.com/www/blog/_draft_post/ucetnictvi.png
Asociace ČSMPF hledá zájemce na pozici 

POKLADNÍ-ÚČETNÍ


Pozice je velmi časově nenáročná a bude skvělým bodem v profesionálním životopise! Naší současné pokladní tato zkušenost v CV pomohla k získání nové práce!!!


HLAVNÍ AKTIVITY:

- Vedení přehledu příjmů a výdajů asociace
- Správa bankovního účtu
- Proplácení nákladů
- Sestavování vyúčtování dotace pro Ambasádu ČR
- Správa seznamu členů a vybírání členských poplatků
- Účast na měsíčních poradách asociace


VÝHODY ČLENSTVÍ V ČSMPF:

- Zapojení se do chodu asociace - nové zkušenosti v administrativních či organizačních funkcích (spolupráce s Ambasádou, Českým centrem a dalšími institucemi) 

- Účast na poradách - setkání se zajímavými lidmi z nejrůznějších oborů a částí Paříže
 
- Dárkové balíčky pro organizátory akcí

- Zastupování asociace na prestižních akcích (např. bankety nebo setkání s významnými Čechy na Velvyslanectví ČR v Paříži)

Večírky pro členy nebo drinky zdarma (např. Retro party)

- Sleva na vstupném na placených akcích asociace

...a mnoho dalšího!


Pokud byste o pozici měli zájem, neváhejte a napište nám na csmpf@csmpf.com nebo na našem facebooku (www.facebook.com/csmpf). 

Budeme se těšit na případnou spolupráci!

Tým ČSMPF

Nabídka práce - Chef de produit Slovaquie (H/F)

přidáno: 18. 4. 2017 2:46, autor: Redakce CSMPF

Společnost Atlas For Men hledá rodilého Slováka/Slovenku na pozici Produktový manažer pro Slovensko

Požadavky:
- rodilý mluvčí či perfektní znalost slovenštiny 
- francouzština + angličtina plynule
- vzdělání: Bac+4/5 (école de commerce apod.)
- zkušenosti: 2 roky v marketingu

Kontakt: 
recrutement@atlasformen.com
Životopisy zasílejte prosím pod referencí CP-SL-KAN


 Více informací naleznete v souboru PDF pod článkem.

Text: Kristýna Anderlová

Speciální sleva pro zápasy českého týmu během MS v hokeji v Paříži!

přidáno: 5. 4. 2017 5:20, autor: Redakce CSMPF

https://sites.google.com/a/csmpf.com/www/blog/_draft_post/championnatdumondedehockeysurglace2017logo.jpg
Od 5. května se bude v Paříži konat po 66 letech mistrovství světa v hokeji

Do skupiny B, která své zápasy odehraje právě v Paříži, byla nalosována i Česká republika. 

Organizátoři turnaje (IIHF) nabízí prostřednictvím velvyslanectví Čechům ve Francii výhodnější ceny (10procentní sleva) vstupenek na každý ze sedmi zápasů českého národního týmu v základní skupině!!!


Při nákupu klikněte na následující odkaz:
http://www.eventim.fr/Tickets.html?affiliate=IHB&fun=promotion&doc=promotionPage&promo_id=46987


a po výběru počtu lístků na daný zápas vložte do příslušného pole slevový kód: CZE2017 a dokončete objednávku.


Pro více informací o turnaji a vstupenkách : www.iihfworlds2017.com


Text: Velvyslanectví ČR v Paříži

4.ročník Novoročního guláše na České hospodě

přidáno: 8. 2. 2017 4:57, autor: Redakce CSMPF

https://sites.google.com/a/csmpf.com/www/blog/_draft_post-1/15966036_10211485770523720_7262233555583705917_n.jpg
Dne 12.1. 2017 se uskutečnil již čtvrtý ročník mimořádné
Česká hospody s názvem Novoroční guláš.


Toto první setkání v novém roce bylo již tradičně obohaceno o porci guláše za symbolická 3 eura v pařížském baru Le Bercail.

https://sites.google.com/a/csmpf.com/www/blog/_draft_post-1/15977863_10211485771323740_7262463561172702280_n.jpg

Hospoda se už po osmé hodině plně zaplnila a i přesto že čekání na guláš bylo poněkud dlouhé, nakonec se vyplatilo a guláš byl i letos výborný. Ke guláši bylo možné popíjet české pivo (točené i lahvové).

https://sites.google.com/a/csmpf.com/www/blog/_draft_post-1/16105908_10211485776643873_7013042072432321675_n.jpgJiž nyní se těšíme na příští setkání a doufáme, 
že se nás v příštím roce sejde ještě více !!! 

Šťastný nový rok 2017!
Text: Ondřej Kubánek / Foto: Jana Sergio

1-10 of 111