AKTUALITY A REPORTÁŽE


České Velikonoce - tradice, zvyky a pokrmy

přidáno: 26. 3. 2021 3:56, autor: Redakce CSMPF   [ aktualizováno 26. 3. 2021 4:16 ]

Velikonoce jsou již za dveřmi, 
a tak si Asociace ČSMPF pro vás připravila 
článek o velikonočních zvycích a tradičních pokrmech.
 


« České Velikonoce »VELIKONOCE
(latinsky pascha – přechod, přejití) jsou nyní nejvýznamnější křesťanský svátek, který je oslavou zmrtvýchvstání Ježíše Krista. K tomu podle křesťanské víry došlo třetího dne po jeho ukřižování. 
V západní křesťanské tradici neděle Zmrtvýchvstání připadá na první neděli po prvním jarním úplňku po rovnodennosti, tedy na měsíc březen či duben. 


TRADICE A ZVYKY

Pašíjový týden
Poslední týden dlouhého postního období připomíná utrpení Ježíše Krista a každý den má své pojmenování:

  • Modré pondělí - den, kdy se nesmí pracovat
  • Šedivé úterý - v tento den by hospodyňky měly vzít do rukou košťata a ze všech rohů a zákoutí v bytě by měly vymést prach a pavučiny
  • Škaredá (černá) středa – v tento den zradil Jidáš Ježíše; vymetaly se komíny, a kdo se mračil, tak mu to tak zůstalo po každou středu v roce
  • Zelený čtvrtek – v tento den by se měla jíst zelená jídla, aby byl člověk zdravý
  • VELKÝ pátek – Ježíš byl odsouzen a ukřižován
  • Bílá sobota – doma se bílilo, vařily a pekly se obřadní pokrmy, pekly se mazance a beránci, muži a chlapci pletli pomlázky, zdobila se vajíčka
  • Velikonoční neděle (Boží hod velikonoční) - je největším svátkem celého liturgického roku. Jedly se pokrmy posvěcené v kostele
  • Velikonoční (Červené) pondělí - je dnes nejoblíbenějším dnem hlavně mužů. V tento den se mělo darovat červené vejce a dívka měla být vyšlehána, aby byla celý rok zdravá


Pomlázka
V Česku je prastarou tradicí hodování a pomlázka. Na Velikonoční pondělí ráno muži a chlapci chodí po domácnostech svých známých a šlehají ženy a dívky ručně vyrobenou pomlázkou z vrbového proutí. Pomlázka je spletena až z dvaceti čtyř proutků a je obvykle od půl do dvou metrů dlouhá a ozdobená pletenou rukojetí a barevnými stužkami. Podle tradice muži při hodování pronášejí koledy.


Kraslice
Jedním ze symbolů jara a Velikonoc je vajíčko, symbol nového života.
Existuje spousta technik zdobení kraslic, především na vesnicích se používají velice složité techniky jako třeba kresba voskemleptánídrátování či vyškrabování. Velice rozšířené je barvení pomocí barev OVO – ve vodě s octem či lepení samolepek a kreslení permanentními fixy.


Zajíček
Tato figura má zřejmě původ v pohanských rituálech oslavující příchod jara, avšak např. v byzantské ikonografii představoval zajíc Krista. Podle legendy bohyně Eostre proměnila ptáčka, který umrzl ve vánici, v zajíce. On pak z vděčnosti každé jaro kladl vejce jako ptákKočičky
Dalším z velikonočních symbolů jsou kočičky. Zpravidla jde o větvičky vrby jívy s částečně rozvitými pupeny – květy. Tradice vychází z křesťanského příběhu, podle kterého vítali obyvatelé Jeruzaléma přicházejícího Ježíše palmovými ratolestmi. Ty nebyly v našich zeměpisných šířkách dostupné. Původně se tak světily zelené větvičky, které nahradil německý zvyk – kočičky.TRADIČNÍ VELIKONOČNÍ POKRMY

Beránek
V křesťanství je beránek jedním ze symbolů Ježíše Krista, neboť obrazně podle křesťanské víry, on je beránek, obětovaný za spásu světa. Každá správná hospodyňka by měla mít formu na beránka. Zdobení beránka je různé – pocukrování, poleva z bílé čokolády či ušlehaného bílku.


Mazanec
Mazanec či velikonoční bochník je bochánek pečený zpravidla na Velikonoce ze sladkého kynutého těsta, které se používá i na vánočku, patřící mezi nejstarší druhy českého obřadního pečiva. Pečení mazance probíhalo tradičně na Bílou sobotu.Jidáše
Sladké velikonoční pečivo z kynutého těsta slazeného medem. Dle lidových tradic by se měly upéct i sníst na Zelený čtvrtek. Věřilo se, že kdo sní jidáše za svítání, bude se těšit pevnému zdraví.
Svým tvarem mají připomínat svinutý provaz, na němž se oběsil apoštol Jidáš poté, co svým polibkem zradil Ježíše a zapříčinil tak jeho zatčení. Zavinutý tvar jidášů spolu s medem, kterým se ještě horké po vytažení z trouby potírají, symbolizují plodnost a hojnost - tradiční charakteristiky jara.Velikonoční nádivka

Velikonoční nádivka se tradičně podává na Bílou sobotu k večeři. Její neodmyslitelnou součástí jsou zelené bylinky, které symbolizují jaro.

  

Zapékané klobásky
Zapékané klobásky jsou oblíbený pokrm nejen na Velikonoce, ale také i na Vánoce. Jedná se o vinné klobásy zapečené v kynutém těstě a nakrájené na plátky.
Připravili jsme pro vás i FRANCOUZSKOU verzi článku
kterou můžete poslat svým známým a přátelům! (odkaz zde)Zdroj:
Kniha "Velikonoce", Dagmar Šottnerová
Prezentace ČSMPF "Pâques tchèque" 
Článek "Paques – Velikonoce" (https://www.radio.cz/fr/rubrique/tcheque/paques-velikonoce)Text: Jana Sergio

Zápis do levných městských kurzů (letní semestr) právě probíhá!

přidáno: 13. 1. 2021 5:49, autor: Redakce CSMPF

Chcete se naučit francouzsky, zlepšit si gramatiku či mluvený projev? Nebo francouzsky už umíte a chtěli byste se naučit nový jazyk? 


Zapište se právě teď,
do levných jazykových kurzů Cours d´adultes de Paris,
které pořádá Pařížská radnice!


Zápis do těchto kurzů probíhá ovšem pouze od úterý 5. do čtvrtka 21.ledna 2021 (pro pololetní kurzy) a od úterý 9. do čtvrtka 25.března 2021 (pro kurzy květen/červen).Radnice, kromě kurzů francouzštiny pro cizince, nabízí i kurzy němčiny, italštiny, španělštiny, ruštiny, arabštiny, ale také asijské jazyky. Kromě jazykových kurzů nabízí dále i vzdělávací kurzy zaměřené na řemesla, informatiku, módu, pedagogiku a další.

Neváhejte, a co nejdříve se zapište na některý ze zajímavých kurzů - odkaz ZDE ! 

Pokud neumíte francouzsky, požádejte někoho o pomoc při online registraci, která je (bohužel) pouze ve francouzštině.
Pokud si vás vyberou, musíte přijít na první lekci, jinak nemáte právo v kurzu pokračovat. Některé kurzy mají první hodinu rozřazovací testy, a až teprve potom se rozhodne, zda vás do kurzu vezmou či ne.

BONNE CHANCE!


Pokud vás zajímají i další kurzy francouzštiny, podívejte se do naší rubriky "Jazykové kurzy a Francouzština" v sekci Poradna!!!Text: Jana Sergio

České Vánoce - tradice, zvyky a pokrmy

přidáno: 17. 12. 2020 6:00, autor: Redakce CSMPF   [ aktualizováno 17. 12. 2020 6:32 ]

Vánoce jsou již za dveřmi, 
a tak si Asociace ČSMPF pro vás připravila 
článek o českých vánočních zvycích a tradičních pokrmech. « České Vánoce » VÁNOCE
Vánoce jsou v Česku považovány za nejvýznamnější svátek v roce, a to nejen pro křesťany, pro které představují oslavu zrození Ježíše Krista.
Vánoce jsou slaveny 24. (Štědrý den), 25. (Boží hod) a 26. prosince (Svatého Štěpána). Těmto dnům ale předchází čtyřtýdenní období zvané advent (z lat. adventus = příchod). Během adventních neděl, které se nazývají železná, bronzová, stříbrná, zlatá, se postupně zapalují 4 svíčky adventního věnce.

Štědrý den
Na rozdíl od jiných evropských států, se v Česku považuje jako hlavní den Vánoc 24.prosince. Během tohoto dne rodiny praktikují různé tradice, jako je například návštěva hřbitova či půst, během kterého se nesmí až do večeře jíst vůbec nic, popřípadě nejíst maso. Říká se, že pokud vydržíte celý Štědrý den se postit, tak večer se vám pak zjeví „zlaté prasátko“, které vám zaručí hojnost a dobrou úrodu na celý příští rok. 

Vrcholem tohoto dne je Štědrovečerní večeře a rozbalování dárků. Hodně Čechů, ač třeba nejsou křesťané, chodí také na půlnoční mši do kostela.


TRADICE A ZVYKY
Koleda – Tradice koledování sahá v českých zemích až do středověku, a ještě v nedávné době byl tento zvyk součástí především venkovského prostředí. Koledníci obcházeli stavení, zpívali písně a za přání všeho dobrého dostávali od hospodářů výslužku. Hlavní dobou koledování bylo období mezi Štědrým dnem a svátkem Tří králů (tj. 24.12.-6.1.). Koledy se dnes zpívají převážně jen u vánočního stromečku, a i ty jsou stále častěji nahrazovány spíše reprodukovanou hudbou.

Oběd – Jelikož se podle zvyku nemá do štědrovečerní večeře jíst maso, jako polední jídlo se na Štědrý den podává „kuba“. Jde o tradiční české jídlo, jehož základem jsou kroupy a houby. Pokrmy se liší podle krajů. V některých domácnostech se podává čočka, která má přinést rodině v novém roce peníze, nebo také hrách či zelňačka.

Štědrovečerní večeře – Samotná večeře podléhá etiketě, ke které se zároveň váže několik rodinných zvyků. K večeři by se mělo usedat tehdy, když vyjde první hvězda. Při večeři jsou všichni svátečně oblečeni a jídelna je vyzdobena. S pojídáním jídla se čeká, až bude shromážděna celá rodina. Před večeří se všichni společně nahlas pomodlí, nebo jsou pronášeny přímluvy. Dalším zvykem je, že dokud všichni nedojedí, může se od Štědrovečerní večeře vzdalovat pouze hospodyně.
Na tabuli by měl být přichystán jeden talíř navíc, kdyby se objevil náhodný host. Pod talíř se pokládají mince či šupiny, které by vám v následujícím roce měly přinést bohatství a štěstí. Tradiční hostina se skládá z rybí polévky a kapra podávaným společně s bramborovým salátem.

Kapr – Ryba na svátečním stole symbolizuje jméno Ježíšovo a byla tajným znamením prvních, pronásledovaných křesťanů. Jíst na Štědrý večer rybu je v Evropě spíše rarita než tradice. Ani v Čechách ale nemá kapr dlouhou historii. Například naše prababičky se musely spokojit s mnohem chudší stravou, rybu měli jen v rybníkářských krajích a opravdovou tradicí se pojídání kapra stalo až v 19. století. V adventním období se na ulicích prodávají živé ryby v kádích. Lidé si je odnášejí domů a chovají ve vaně nebo v jiných nádobách až do 24. prosince, aby bylo maso co nejčerstvější.

Bramborový salát – je vizitkou každé hospodyňky. Většinou se už připravuje den předem. Každá domácnost si ho trochu upravuje podle svého. Skládá se většinou z brambor vařených ve slupce, mrkve, hrášku, okurek, vajec a majonézy. Někdo přidává i šunku či jablka.

Krájení jablka
– Po štědrovečerní večeři si každý může rozkrojit jablko, napříč, tedy kolmo na stopku. Kdo ve svém jablku nalezne pěticípou „hvězdičku“ ze zdravých jadérek, může být spokojen. V příštím roce ho čeká zdraví a štěstí. Pokud je jádřinec červavý, může očekávat nemoci. A když místo pěticípé hvězdičky jsou jadérka uspořádána do tvaru křížku, hrozí nejhorší.

Lití olova – Na přípravu náročnější, zato významově bohatší je staročeský zvyk lití olova. Nad plamenem či na kamnech se roztaví kousek olova, které se posléze najednou vylije do nádoby s vodou. 
Podle tvaru, do kterého olovo ve vodě ztuhne, přítomní usuzují, co dotyčného čeká. Svobodné dívky se v něm snaží rozeznat tvář či monogram toho, kdo je jim určen. Výsledný tvar olova je také možné číst jako odpověď na předem položenou otázku. 


Skořápkové lodičky – Poetický zvyk, který upoutá (nejen) každé dítě, je pouštění lodiček z ořechových skořápek. Několik vlašských ořechů se rozpůlí a do vyprázdněných polovin skořápek se připevní maličká svíčka – nejsnáze pomocí nakapaného vosku. Ořechová lodička se zapálenou svíčkou se vypustí do větší nádoby s vodou. Její plavba předznamenává životní dráhu toho, kdo ji vyslal. Když vydrží dlouho svítit, čeká majitele život dlouhý a šťastný. Jestliže lodička dopluje daleko, dotyčný se vydá na cesty, drží-li se při břehu, zůstane doma.

Házení boty – Na Štědrý den se svobodné dívky mohou svého osudu zeptat, čeká-li je v příštím roce svatba. Dívka hází střevícem přes hlavu. Jestliže dopadne patou ke dveřím, zůstane i nadále doma. Pokud ale bota zamíří špičkou ze dveří ven, čekají dotyčnou vdavky a odchod od rodičů.


Ježíšek
– Po štědrovečerní večeři nastává okamžik, na který se mnohé české děti těší celý rok. Rodina se shromáždí kolem rozsvíceného vánočního stromečku, pod nímž se kupí zabalené dárky. Podle tradice je sem nepozorovaně přinesl Ježíšek. Na rozdíl třeba od Santa Clause tato postava nemá žádnou ustálenou vizuální podobu. Také způsob, jakým k dětem přichází, zůstává obestřen tajemstvím. Ježíšek je zdrobnělinou pro Ježíše Krista, jehož dětství je o Vánocích zdůrazňováno. Děti Ježíškovi před Vánocemi posílají dopis, ve kterém ho prosí o to, co by si přály pod stromečkem nalézt. Původně v českých zemích nosíval dárky sv. Mikuláš, postava Ježíška sem pronikla až v devatenáctém století z Německa. České děti z obou tradic vytěžily maximum: dárky jim nosí jak Mikuláš, tak Ježíšek.

DALŠÍ TYPICKÉ VÁNOČNÍ POKRMY A NÁPOJE


Vánočka – Často se vánočka konzumuje v kombinaci s máslem, medem, marmeládou, džemem či povidly, nebo lámaná a namáčená v kávě, horké čokoládě, mléce atd. Vánočka má svým tvarem připomínat malého Ježíška zabaleného v peřince, je proto symbolem nového života a plodnosti. Správně se plete z devíti copů. Spodní čtyři symbolizují čtyři živly, tedy oheň (Slunce), vodu, zemi a vzduch. Prostřední tři copy představují rozum, cit a vůli člověka. Vrchní dva copánky se upínají k tomu, co vede člověka nejvýše, tedy k vědění a lásce.

Cukroví
– Vánoční cukroví a jeho pečení je jedna z obecně rozšířených vánočních tradic. Většina z vánočních cukroví se připravuje ze směsi mouky, cukru, vajec, másla, kakaa, čokolády a různých druhů ořechů a kandovaného ovoce. Typickými vůněmi jsou vanilka a rum, typickým kořením skořice. Peče se hodně dopředu, aby bylo na štědrý den křehké. Některé hospodyňky mívají i 15 až 20 druhů cukroví!

Nejznámější cukroví – Linecké, Vanilkové rohlíčky, Rumové koule, Kokosky, Vosí hnízda, Ořechy, Sněhové pusinky, Marokánky, Perníčky

Svařené víno – neboli svařák je teplý nápoj vyráběný z červeného vína nejrůznější kvality smícháním s bylinným odvarem. V dřívějších dobách se takto „napravovalo“ nekvalitní víno. V současnosti se často doslazuje cukrem a podává s plátky citrónu. Přidáním pomerančového džusu lze získat jednu z variant punče. Během vánočního období je ve stáncích na vánočních trzích prodávána široká paleta alkoholických nápojů. Nápoj bývá připravován z nejlevnějšího výrobku označovaného za víno, obvykle červené barvy (ačkoliv barva zde není důležitá). Tekutina je doslazena množstvím cukru, vařena s kořením a plátky citrónu a podávána horká. 


Vaječný koňak – je vánoční míchaný alkoholický nápoj podomácku vyráběný z kondenzovaného mléka (Salko), vajec a tuzemského rumu. Tuzemský rum lze nahradit i jiným výrobkem s vysokým obsahem alkoholu. Vaječný koňak je oblíbenou přísadou do cukroví. Nápoj označený „vaječný koňak“ je také v ČR průmyslově vyráběn a prodáván v mnoha různých příchutích.

Připravili jsme pro vás i FRANCOUZSKOU verzi článku
kterou můžete poslat svým známým a přátelům! (odkaz zde)Asociace ČSMPF vám přeje krásné protiží Vánočních svátku
a mnoho štěstí a zdraví v novém roce 2021!Úpravy: Jana Sergio

Zdroj:
Prezentace ČSMPF "Mikulášský večírek" 
https://www.czechtourism.com/p/nl-noel/
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vanoce-tradice-zvyky-82605

PĚKNÉHO MIKULÁŠE VÁM VŠEM!

přidáno: 6. 12. 2020 2:57, autor: Redakce CSMPF   [ aktualizováno 6. 12. 2020 3:04 ]

https://sites.google.com/a/csmpf.com/www/blog/_draft_post/02.JPG
Asociace ČSMPF vám přeje 


PĚKNÉHO MIKULÁŠE!A jak se Mikuláš slaví v Česku?
Děti každoročně netrpělivě očekávají 6. prosinec, svátek svatého Mikuláše. V předvečer (5.prosince) tohoto dne totiž přichází do mnoha českých domovů Mikuláš, anděl a čert. 

Za písničku nebo básničku Mikuláš děti obdaruje sladkostmi, adventním kalendářem a ovocem (mandarinky), nebo je naopak pokárá, že během roku zlobily, a místo sladkostí nadělí jen uhlí a brambory. 

V rodinách, kam Mikuláš nepřijde osobně, většinou rodiče dají sladkosti v sáčku za okno a zazvoní zvonečkem (v některých rodinách se zvoní i na štědrý den).


Vzhledem k tomu, že jsme letos Mikulášský večírek nemohli pořádat, pojďme si alespoň společně zavzpomínat na ročníky minulé!

https://sites.google.com/a/csmpf.com/www/blog/peknehomikulasevamvsem/01.jpg

https://sites.google.com/a/csmpf.com/www/blog/peknehomikulasevamvsem/03.JPG
https://sites.google.com/a/csmpf.com/www/blog/peknehomikulasevamvsem/04.jpg

https://sites.google.com/a/csmpf.com/www/blog/peknehomikulasevamvsem/DSC_4363.jpg
https://sites.google.com/a/csmpf.com/www/blog/peknehomikulasevamvsem/DSC_4447.jpg
https://sites.google.com/a/csmpf.com/www/blog/peknehomikulasevamvsem/IMG_5515.JPG

https://sites.google.com/a/csmpf.com/www/blog/peknehomikulasevamvsem/DSC_9709%20(1).jpg
https://sites.google.com/a/csmpf.com/www/blog/peknehomikulasevamvsem/IMG_5668.JPGFotky ze všech našich akcí naleznete ve "FOTOGALERII"!Text: Jana Sergio

Prezentace Jak studovat a žít ve Francii - video

přidáno: 1. 11. 2020 7:39, autor: Redakce CSMPF

Sledujte video!!!
Na začátku každého semestru 
Asociace ČSMPF 
pořádá informační večer


Jak studovat a žít ve FranciiČlenové asociace Čeští studenti a mladí profesionálové, kteří ve Francii studují nebo už nějaký čas pracují, Vám poradí, jak překonat nástrahy a pobyt ve Francii si pořádně užít!

Vzhledem k nařízením týkajících se současné situace kolem šíření koronaviru jsme se rozhodli, poprvé v naší dlouhé historii informačních večerů konaných na půdě Velvyslanectví České republiky v Paříži, uspořádat tento večer online.

A právě video s touto prezentací naleznete na našem YouTube kanále (odkaz zde)!!!


A co se v prezentaci dozvíte?
• JAK NA DOPRAVU A BYDLENÍ
• KAM JÍT NAKUPOVAT, JÍST ČI POBAVIT SE
• JAK NA ZDRAVOTNÍ POJIŠTĚNÍ A LÉKAŘE
a mnoho dalších zajímavých informací…Text: Jana Sergio

Nabídka práce Asistent/ka, FR + CZ/SK, 20.10.2020

přidáno: 20. 10. 2020 7:45, autor: Redakce CSMPF

Francouzská společnost 2 G INTERNATIONAL se specializací na obchodní vztahy mezi Francií, Českou republikou a Slovenskem, hledá:


bilingvní Asistentku nebo Asistenta, francouzština – čeština, slovenština


Pracovní smlouva na dobu neurčitou, 35h/týdně.
Nástup: ihned

Sídlo společnosti se nachází v turistickém městečku Châteauneuf-en-Auxois v Burgundsku,
přibližně 40 km od Dijonu a 30 km od Beaune.


Popis práce:
- Administrativní úkony a monitorování francouzských a českých klientů
- Překlady a tlumočení francouzština-čeština, slovenština
- Vystavení a evidence faktur
- Každodenní mailová a telefonní komunikace
- Doprovázení českých a slovenských klientů ve francouzských společnostech
- Účast na obchodních schůzkách a koordinace nových klientů...

V případě zájmu o nabízenou pozici zašlete Vaše CV a motivační dopis ve francouzštině na
emailovou adresu: 2gi@wanadoo.fr

Pohovory s vybranými kandidáty proběhnou telefonicky a online, termín bude upřesněn.

Pomoc s hledáním ubytování v blízkosti společnosti.

Řidičský průkaz nezbytný.

V případě jakýchkoli dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit, a to buď emailem na adresu
2gi@wanadoo.fr nebo telefonicky na číslo +33 6 11 99 79 30 nebo na +33 3 80 49 26 43

(francouzský inzerát ke stáhnutí pod článkem)
________________________________________


Pokud máte  zajímavé nabídky práce, pošlete nám je na email csmpf@csmpf.com a my je zveřejníme v naší sekci Nabídky práce a na fejsbuku ČSMPF !


Úpravy: Jana Sergio

Nepropásněte zápis do levných městských kurzů!!!

přidáno: 27. 8. 2020 1:33, autor: Redakce CSMPF

Chcete se naučit francouzsky, zlepšit si gramatiku či mluvený projev? Nebo francouzsky už umíte a chtěli byste se naučit nový jazyk? 

Zapište se právě teď do levných jazykových kurzů CMA, které pořádá Pařížská radnice!

Zápis do těchto kurzů probíhá ovšem pouze dvakrát do roka, a to v SRPNU (od 19.8. do 7.9.2020) a v LEDNU (od 5.1. do 21.1.2021).Radnice, kromě kurzů francouzštiny pro cizince, nabízí i kurzy němčiny, italštiny, španělštiny, ruštiny, arabštiny, ale také asijské jazyky. Kromě jazykových kurzů nabízí dále i vzdělávací kurzy zaměřené na řemesla, informatiku, módu, pedagogiku a další.

Neváhejte, a co nejdříve se zapište na některý ze zajímavých kurzů - odkaz ZDE ! 

Pokud neumíte francouzsky, požádejte někoho o pomoc při online registraci, která je (bohužel) pouze ve francouzštině.
Pokud si vás vyberou, musíte přijít na první lekci, jinak nemáte právo v kurzu pokračovat. Některé kurzy mají první hodinu rozřazovací testy, a až teprve potom se rozhodne, zda vás do kurzu vezmou či ne.

BONNE CHANCE!


Pokud vás zajímají i další kurzy francouzštiny, podívejte se do naší rubriky "Jazykové kurzy a Francouzština" v sekci Poradna!!!Text: Jana Sergio

Nabídka práce Chef de Produit Junior, Paris, 12.06.2020

přidáno: 12. 6. 2020 8:15, autor: Redakce CSMPF

https://sites.google.com/a/csmpf.com/www/blog/_draft_post/marketing-digital-marketing-office-design-digital-business.jpg
Společnost 
Atlas For Men
zabývající se prodejem outdoorového oblečení, 
hledá vhodné kandidáty na pozici:Chef de Produit Junior République Tchèque H/FCelý inzerát ve francouzštině naleznete níže:


La marque commercialise ses produits dans ses catalogues et sur ses sites marchands à l’échelle internationale. Le site e-commerce (http://www.atlasformen.fr/) N°1 de la vente en ligne de vêtements pour hommes dans l´univers d´outdoor est présent sur 12 marchés internationaux (France, Allemagne, Belgique, Suisse, Autriche, Pays-Bas, Russie, Angleterre, Pologne, Hongrie, République Tchèque et Slovaquie).

Dans le cadre de notre développement, nous recherchons un Chef de Produit Marketing junior pour le
marché Tchèque H/F dans le cadre d´un CDI.

Poste basé à Paris 8ème

Rattaché(e) à la Chef de Produit Marketing vous participez à la mise en œuvre et au suivi du plan
marketing offline et online pour le marché tchèque.

Missions :
- préparation et gestion des collections : presse, catalogues, web, e-mailing + Facebook
- traduction et contrôle de toutes les productions écrites
- gestion de la communication entre le service client, les différentes équipes au sein de l’entreprise et
prestataires
- planification et vérification des campagnes print avec des logiciels internes (Référentiel Produits,
Theseus, création et gestion des prix et des offres spéciales, mise à jour du planning, etc.)
- accompagnement de la Responsable des Services Clients dans le suivi du Service Clients avec une
expertise du marché : suivi, reporting, réalisation des plans de campagne pour les services clients…


Profil recherché :
- de formation Ecole de commerce / Universitaire / Langues étrangères
- vous justifiez idéalement d´une première expérience en Marketing à un poste très opérationnel, idéalement acquise en marketing direct ou chez un VPCiste
- profils traduction appréciés également.
- vous êtes rigoureux (se), dynamique, organisé(e), polyvalent(e) et vous avez le sens du détail
- votre goût pour le travail en équipe vous donnera l´occasion de travailler dans un environnement
international enrichissant et dynamique.
- la maîtrise de la langue tchèque est impérative.
- français niveau B2

Ce poste vous intéresse ?
Adressez-nous vite votre candidature à l´adresse suivante :
recrutement@atlasformen.com sous la référence CP-CZ


____________________________________________________________


Pokud máte  zajímavé nabídky práce, pošlete nám je na email csmpf@csmpf.com a my je zveřejníme v naší sekci Nabídky práce a na fejsbuku ČSMPF !


Úpravy: Jana Sergio

Nabídka práce Obchodní asistent, Picardie, 11.06.2020

přidáno: 11. 6. 2020 6:31, autor: Redakce CSMPF

Společnost LANIE
, zabývající se automobilovým průmyslem, hledá vhodné kandidáty na pozici:


Obchodní asistent/ka


Celý inzerát ve francouzštině naleznete níže:La société LANIE a été fondée en 2004 à Saint-Quentin. Il s’agit d’une société à « structure humaine » qui s'est développée au cours des années pour devenir un acteur important du secteur automobile régional. LANIE est le concessionnaire KIA et Mitsubishi mais aussi elle propose à ses clients des véhicules multimarques (en provenance de l'UE).


Contrat : CDI ; 35h/semaine
Les horaires : Lundi – vendredi, 9h-12h et 14h-18h
Lieu : 02100 Saint-Quentin (Picardie)
Disponibilité : Dès que possible
Environnement de travail : Vous travaillerez au sein du service « Achats »


Vos missions principales :
- Gestion et développement d'un portefeuille de fournisseurs
- Recherche de nouveaux fournisseurs
- Communication & négociation avec fournisseurs
- Etude d’offres
- Gestion des commandes de véhicules
- Travail administratif (gestion des dossiers dans le logiciel interne)
- Traductions (équipements de véhicules, configurations de véhicules)
- Participation et représentation lors des voyages d'affaires (les frais sont intégralement pris en charge par l’entreprise)


Profil recherché :
- Vous maitrisez parfaitement le Français
- Vous maitrisez très bien l'Anglais
- Vous maitrisez UNE des langues suivantes : Tchèque / Slovaque / Polonais /Hongrois / Roumain
- Une autre langue sera un plus
- Titulaire d'un permis B


Rémunération : 2000 € brut / mois (possibilité de primes)


L'employeur propose une aide (participation financière) pour le logement aux candidats étrangers pendant la période d’essai.Si cette offre vous intéresse, veuillez envoyer votre CV + lettre de motivation (tous les deux en français) à : katerina.zivcova92@gmail.com

Pour toute question, n’hésitez pas à contacter le mail ci-dessus.

____________________________________________________________


Pokud máte  zajímavé nabídky práce, pošlete nám je na email csmpf@csmpf.com a my je zveřejníme v naší sekci Nabídky práce a na fejsbuku ČSMPF !


Úpravy: Jana Sergio

Nechte se inspirovat oblíbenými českými recepty členů asociace!

přidáno: 6. 5. 2020 13:13, autor: Redakce CSMPF   [ aktualizováno 7. 5. 2020 3:38 ]

V době karantény, Asociace ČSMPF 
přináší další zajímavý článek, tentokrát na téma ČESKÁ KUCHYNĚ Nevíte si již rady, jaký pokrm připravit? 

Vyzkoušejte typickou českou kuchyni 
a inspirujte se oblíbenými recepty členů asociace! 

BUŘTY NA PIVĚ
https://sites.google.com/a/csmpf.com/www/blog/nechteseinspirovatoblibenymiceskymireceptyclenuaasociace/5080normal.jpg
Ingredience: (pro 4-6 osob) 
6 buřtů/špekáčků (fr. cervelas) 
3 cibule 
3 rajčata 
1 červená paprika 
1 černé pivo 
chilli, pepř, sůl, majoránka
3–4 kuličky nového koření 
2 polévkové lžíce cukru 
4 stroužky česneku 
1 malý protlak 
1 polévková lžíce oleje 

Michaela KuldováPostup: 
Rozpulte buřty a nakrájejte zeleninu na kostky. Ve vyšším hrnci orestujte na oleji cibuli do zlatohněda, přidejte protlak a cukr. 

Přidejte buřty, zeleninu a vše zalijte pivem. Ochuťte kořením, prolisovaným česnekem a zalijte malým množstvím vody (buřty by měly být ponořené). Vařte asi 20 minut do zhoustnutí omáčky. Podávejte s chlebem či bagetou.

BRAMBORAČKA
https://sites.google.com/a/csmpf.com/www/blog/nechteseinspirovatoblibenymiceskymireceptyclenuaasociace/bramboracka.jpg
Ingredience:
(pro 4-6 osob) 
2 větší brambory 
1 mrkev 
1 petržel či jiná kořenová zelenina 
1 hrst brokolice 
1 hrst růžičkové kapusty (podle chuti) 
4 stroužky česneku 
2 lžičky majoránky, sůl, pepř, kmín 
1 hrneček hub 
oříšek másla 
2 lžíce hladké mouky 
1 l vody 

Postup: Namočte houby do teplé vody. Nakrájejte zeleninu na kostičky a lehce orestujte na másle v hrnci. Zalijte vodou a přiveďte k varu. Sceďte houby a přidejte je do hrnce. Osolte, opepřete podle chuti a přidejte majoránku (trochu si ji nechte na konec). Do hrnku dejte 2 lžíce mouky a přidejte trochu vody. Vytvořte kašičku a zahustěte jí polévku. Nechte provařit polévku 15 minut, dokud nezhoustne a přidejte prolisovaný česnek. Před podáváním posypejte ještě trochou majoránkou pro provonění polévky.HOVĚZÍ GULÁŠ
https://sites.google.com/a/csmpf.com/www/blog/nechteseinspirovatoblibenymiceskymireceptyclenuaasociace/goulash-2872112_960_720.jpg
Ingredience:
(pro 4 osoby) 
750 g hovězí přední kližky (fr. macreuse de bœuf) 
3 velké cibule 
3 polévkové lžíce oleje 
3 lžičky mleté papriky 
1 lžička soli 
1 lžička drceného nebo celého kmínu 
1 lžička sušené majoránky 
5 stroužku česneku 
2 polévkové lžíce hladké mouky 

Postup: 

Pavlína Melicharová


Oloupejte cibuli a nakrájejte ji na drobné kousky. Maso nakrájejte na 3 cm kostičky. Na rozehřátý olej orestujte nakrájenou cibuli a míchejte asi 2-3 minuty. Přidejte mletou papriku, maso a dobře míchejte, aby se maso nepřipeklo a nechte vydusit šťávu z masa. Přidejte sůl, kmín a zalijte hrnkem vody. Zakryjte poklicí a nechte na velmi mírném ohni 1,5-2 dvě hodiny dusit. Pokud poté maso ještě nebude dostatečně měkké, pokračujte v dušení. 

Nasypte mouku do hrnku a do dvou třetin zalijte studenou vodou. Vidličkou rozmíchejte všechny hrudky. Nalejte do hrnce, míchejte a vařte ještě 10-15 minut. Na konec dochuťte česnekem a majoránkou.
Servírovat můžete s knedlíky, těstovinami nebo pečivem.KARLOVARSKÝ KNEDLÍK Z BAGETY
https://sites.google.com/a/csmpf.com/www/blog/nechteseinspirovatoblibenymiceskymireceptyclenuaasociace/knedliky.jpg

Ingredience:
(na 30 plátků knedlíku) 
2 hrnky hrubé mouky 
2 hrnky mléka 
1 bageta bez patek (na kostičky) 
4 vejce 
sůl, mletý pepř 
petrželka 
sádlo nebo máslo na vymazáni hrnečků 

Veronika Smutná
Postup: Smíchejte mouku s mlékem a žloutky, přidejte nasekanou petrželku, opepřete a osolte. Do těsta přidejte nakrájenou bagetu a zlehka vmíchejte tuhý sníh z bílků. Tímto těstem naplňte hrníčky vymazané sádlem nebo máslem (asi do 2/3). Ve větším hrnci přiveďte vodu k varu a vložte do hrnce naplněné hrnečky (voda v hrnci by měla sahat asi pod polovinu hrnečků). Zakryjte pokličkou a vařte 27 min, poté nechejte ještě 2 minuty hrnečky stát v hrnci. Vyklopte knedlíky a podávejte nakrájené na kolečka.

Rada: Před vyklopením knedlíků objeďte nožem obvod kolem okrajů a knedlíky tak bez problémů vyklopíte. Při vymazávání hrnečků nešetřete máslem nebo sádlem. Knedlíky krájejte pomocí potravinářské (nebo normální) nitě.KOPROVKA
https://sites.google.com/a/csmpf.com/www/blog/nechteseinspirovatoblibenymiceskymireceptyclenuaasociace/koprov%C3%A1-om%C3%A1%C4%8Dka-recept.jpg


Ingredience:
(pro 4 osoby) 
1 l hovězí vývar (případně 1 l vody) 
50 g másla 
60 g hladké mouky 
1 smetana ke šlehání 
čerstvý kopr 
sůl, ocet, cukr Regina CharyparováPostup: 
V hrnci rozpusťte máslo, přidejte hladkou mouku a udělejte světlou jíšku. Za stálého míchání (šlehání) pomalu přilívejte vývar a rozšlehejte případné žmolky. Osolte a za průběžného míchaní přiveďte k varu. Snižte teplotu a nechejte provařit asi 30 min. 

Přidejte smetanu a nechte ještě 5 min provařit. Stáhněte hrnec z plotny a vmíchejte najemno nakrájený kopr. Podle chuti osolte, přislaďte a přidejte ocet.
Podávejte s vařeným hovězím masem nebo vejcem natvrdo, jako přílohu můžete zvolit kynutý knedlík či vařený brambor.

Rada: Stejným způsobem lze připravit další omáčky, např. místo kopru použijte křen, nakrájené kyselé okurky nebo předem uvařené houby.

 

JABLEČNÝ ZÁVIN
https://sites.google.com/a/csmpf.com/www/blog/nechteseinspirovatoblibenymiceskymireceptyclenuaasociace/food-plate-epicure-meal-delicious-traditional-thumbnail.jpg


Ingredience: 
1 balení listového těsta (již rozválené) 
2 velká jablka 
strouhanka 
mletá skořice 
cukr moučka 
1 vejce 
Postup: 

Jana Sergio


Rozehřejte troubu na 180°C. Oloupejte jablka, nastrouhejte je na struhadle (velké otvory) do misky a dejte ji stranou.
 
Na rovné ploše rozbalte listové těsto a posypte střed strouhankou. Vymačkejte pořádně šťávu z nastrouhaných jablek a položte je na strouhanku. Pocukrujte dostatečně jablka a posypte skořicí podle vaši chutě. 

Přehněte okraje i konce těsta, potřete závin žloutkem a nechte péct 20 až 25 minut v troubě. Nakrájejte na plátky a pocukrujte. Můžete jej podávat jako dezert společně se šlehačkou nebo zmrzlinou.

Úpravy: Jana Sergio

_________________________

Zdroje fotek:
Buřty na pivě - "https://www.pazitka.cz/hlavni-chod/burty-na-pivu/"
Bramboračka - "https://www.apetitonline.cz/recepty/1030-bramboracka.html"
Hovězí guláš - "https://recepty.tvojekucharka.cz/hovezi-gulas"
Karlovarský knedlík z bagety - Veronika Smutná
Koprovka - "https://www.kucharkaprodceru.cz/koprova-omacka/"
Jablečný závin - "http://www.milujivareni.cz/temata/show/clanky/987-pravy-domaci-strudl-jako-od-babicky/"

1-10 of 140