O ASOCIACI‎ > ‎

Aktivity

INFORMAČNÍ VEČERY
 • "Jak studovat a žít ve Francii" - pravidelně vždy na začátku akademického semestru pořádá ČSMPF informační večer "Jak studovat a žít ve Francii", určený českým studentům i mladým pracujícím, kteří se právě přistěhovali do Francie. Dvouhodinová prezentace představí zásadní body života ve Francii (shánění bydlení, zřízení bankovního účtu, MHD, levné nakupování..)

DEBATY


SPOLEČENSKÉ AKCE

SETKÁNÍ
 • "Pojďte s Ivou na..." - série setkání pořádaná naší zkušenou organizátorkou a předsedkyní asociace, Ivou Stejskalovou, která vás provede zámeckými muzei, vánočními trhy, ukáže vinobraní na Montmartru apod.

ČESKÁ HOSPODA
 • "Českou hospodu" pořádáme zpravidla první čtvrtek v měsíci. Jedná se o volná setkání – pověřený člen asociace vždy pouze zarezervuje prostor ve vybrané hospodě, návštěvníci přicházejí volně během večera a hradí si útratu sami. Neformální charakter setkání nabízí prostor k volné diskuzi, během níž návštěvníci mohou například sdílet své zkušenosti spojené s pobytem ve Francii.
 • Novoroční guláš - vynikající guláš za symbolickou cenu (pro členy zdarma!)
 • Piknik - V letních měsících (první čtvrtek v měsíci, červen až září) se za dobrého počasí „hospoda“ koná formou pikniku na Champs de Mars pod Eiffelovou věží.

BYTOVÉ SEMINÁŘE
 • "Bytový seminář - Jan Sokol" - bytové semináře jsou přístupné pouze členům asociace

FESTIVALY
 • "SON.CZ" - svátek hudby a koncert tří českých skupin elektronické hudby

LITERÁRNÍ VEČERY
 • "Krátké kalhoty v Paříži" - literární večer s předčítanými úryvky připomínající slova a myšlenky Václava Havla, tak jak je zaznamenal v souvislosti se svým životem v období před rokem 1993
 • Listování s Lukášem Hejlíkem a Stephenem Clarkem - divadelní představení ve formě scénického čtení jedné z knih úspěšného britského a v Paříži žijícího spisovatele, Stephena Clarka. Clarkova první kniha o životě ve francouzské metropoli, Merde! Rok v Paříži, se stala bestsellerem po celém světě a byla přeložena do mnoha jazyků. Kde jinde, než právě v Paříži by mělo proběhnout Listování českého divadelního a filmového herce Lukáše Hejlíka! Po představení se budete moci těšit na autogramiádu s autory! 

PORADNA NA WEBU
 • "Bydlení, zdravotní pojištění, doklady" - tato sekce poskytuje informace o tématech, která jsou zajímavá pro mladé Čechy žijící ve Francii: bydlení, zřízení bankovního účtu nebo telefonního čísla, studium na VŠ ve Francii, kontakt s francouzskými úřady (zdravotní pojištění, sociální pojištění, daně), doprava po Paříži a Francii, výhodné nakupování a spousta dalších zajímavostí a rad.
 • "Jazykové kurzy a francouzština"seznam nejznámějších jazykovek a lektorů ověřených našimi členy, ale také tipy pro účinné samostudium francouzského jazyka.
 • "Kam v Paříži na..." - Jste v Paříži noví a nevíte, kam si zajít na skleničku či do dobré restaurace, kde se nacházejí venkovní bazény nebo do kterého parku si zajít na piknik? Nebo naopak zde žijete již dlouho a chtěli byste objevit nové, ale zároveň osvědčené místo- ? Členové asociace přicházejí se zaručenými tipy,
  včetně webových odkazů!!!
 • "Čeština pro Francouze" - základy české gramatika, základní slovní zásoba, tipy na učebnice a odkazy na cvičení na webových stránkách


Členové asociace mají snížené vstupné na placených akcích ČSMPF (jak se stát členem?)

Comments